Rok szkolny 2016/2017

   

Artykuł  dot. promocji projektu pn. 

Podniesienie efektywności i dostępności e-usług w zakresie zarządzania oświatą w Gminie Świlcza”, w którym nasza szkoła uczestniczy 

umieszczonego na stronie gminy:

 http://www.swilcza.com.pl/index.php/220-gmina-swilcza/dofinansowania-projekty-unijne-itp/3215-podniesienie-efektywnosci-i-dostepnosci-e-uslug-w-zakresie-zarzadzania-oswiata-w-gminie-swilcza


Wycieczka nauczycieli do Bawarii więcej


Orlik zaprasza na zajęcia wakacyjne z animatorami w każdy dzień tygodnia od 16.00 (w niektóre dni od 15.00) - 20.00. więcej Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w szkole podstawowej więcej 


Uroczyste zakończenie nauki w gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017 więcej 


Integracyjne wyjście klasy II b więcej 


Z wizytą u Marii Konopnickiej i w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie więcej 


GLOBE GAMES'2017 więcej 


Dyplomy potwierdzające nasze sukcesy w  GENIUS LOGICUS '2017 więcej 


V Gminny Konkurs Matematyczny więcej 


Apel podsumowujący II semestr w szkole podstawowej więcej 


Nagrody w Gminnym Konkursie Ortograficznym

 

Miło nam poinformować, że w Gminnym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Wójta Gminy Świlcza” nasi uczniowie zdobyli nagrody. Ortograficzne zmagania odbyły się 7 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Świlczy i przyniosły następujące wyniki:

·       w kategorii klas I gimnazjum II miejsce zajęła Paulina Bartnik z klasy I b, op. Agata Micał,

·       w kategorii klas III gimnazjum II miejsce zajęła Zuzanna Węgrzynowicz z klasy II b, op. Janina Godlewska,

·       w kategorii klas III gimnazjum I miejsce zajęła Martyna Janczewska z klasy III b, op. Agata Micał. 

Gratulujemy!  

AM


s6304973jpg

Mecz piłki nożnej dziewcząt w Krasnem więcej 


Spotkanie z przedstawicielami Straży Gminnej więcej


Spotkanie ze Szkołą Muzyczną Yamaha więcej 


W poniedziałek 12 czerwca 2017r. klasa I b pod opieką wychowawcy wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży, który odbywał się w Rzeszowie w dniach 11 – 14 czerwca 2017r. Uczniowie odwiedzili kino WDK, gdzie obejrzeli film pt.: „Biały znak”. Opowiadał on historię zawodniczki judo, której pierwowzorem była Sumiyaa Dorjsürengiin - medalistka Igrzysk Olimpijskim w Rio de Janeiro, reprezentantka Mongolii. Jej droga po zwycięstwa na międzynarodowych zawodach rozpoczyna się w szkole podstawowej i wiedzie ją przez szereg wyrzeczeń, trudności i niełatwych decyzji. Może jednak liczyć na wsparcie rodziny, trenera i zawsze kibicujących jej przyjaciół.

Pomimo swojej egzotyki film trzymał doskonałe tempo, pokazywał życie sportowca w wielu wymiarach – zawodnika i młodej dziewczyny, dumnej z reprezentowania swojego kraju i wiernej własnym wartościom.

AM


Wycieczka do Bochni więcej 


Wycieczka do Bałtowa więcej 


Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Podkarpacie trzyma formę” więcej 


Sukces w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym   pt. „Namaluj historię dziadków” więcej 


O krok od zwycięstwa na Gminnej Olimpiadzie Sportowej... więcej


zdj187jpgFestiwal projektów edukacyjnych gimnazjalistów więcej 


PoczytajMY o … pszczołach więcej


Pierwsza pomoc więcej 


nagweklatopng

Nowy numer gazetki szkolnej Głos Małolata tutaj


PRZEDSZKOLAKI W WILCZEJ WOLI więcej 


Czwartoklasiści we Fly Parku w Rzeszowie więcej 


WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA PTTK DO ZAKOPANEGO

W DNIACH 6-8 CZERWCA BYLIŚMY NA WYCIECZCE W ZAKOPANYM. PROGRAM BYŁ ATRAKCYJNY : ZWIEDZALIŚMY SANKTUARIA MARYJNE W LUDZMIERZU I NA KRZEPTÓWKACH,ORAZ STARY KOŚCIÓŁEK WRAZ Z CMENTARZEM NA PĘKSOWYM BRZYSKU(CMENTARZ ZASŁUŻONYCH).

BYLIŚMY POD SKOCZNIAMI NARCIARSKIMI ORAZ KILKAKROTNIE NA ZAKOPIAŃSKIM DEPTAKU KRUPÓWKI.WYJECHALIŚMY KOLEJKAMI NA KASPROWY WIERCH I GUBAŁÓWKĘ.ZAŻYWALIŚMY KĄPIELI W TERMACH W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ ORAZ W GORĄCYM POTOKU W SZAFLARACH.WSZYSCY WRÓCILI Z WYCIECZKI ZADOWOLENI.W WYCIECZCE BRALI UDZIAŁ: BARTNIK JUSTYNA,BIESZCZ WIKTORIA,BOGACZEWICZ JULIA,CETNAROWSKA JULIA,KULA NATALIA,KURDZIEL WERONIKA,LIS MARCELINA,MIGUT MAKSYMILIAN,MNICH JULIA,OZGA WERONIKA,SALACH NATALIA,WĘGRZYNOWICZ ANIELA,BARTNIK NATALIA,POLAK ERYK,MICAŁ JAKUB I OPIEKUN -JANUSZ FILAROWSKI.


więcej 


Teatrzyk Tomcio więcej 


Ku przestrodze!

W czerwcu uczniowie klasy III gimnazjum pojechali na zajęcia profilaktyczne do Zakładu Karnego w Rzeszowie.

I choć na dworze świeci słońce i świat wydaje się kolorowy, za wysokim murem rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Warsztaty prowadzone dla uczniów były bardzo ciekawe i przybrały formę dyskusji. Uczniowie obejrzeli też film, który został zrealizowany przez samych osadzonych oraz mieli okazję porozmawiać z jego głównymi aktorami.

Niestety ze względu na procedury bezpieczeństwa, nie mogliśmy fotografować, ale lekcja ta na długo zapadnie w naszej pamięci. Oby wszyscy w przyszłości potrafili dokonywać właściwych wyborów.

M.Urban


Rudna Wielka, 06.06.2017 r.

O G Ł O S Z E N I E

dla rodziców dzieci przedszkolnych

Proszę dokonywać wpłat za pobyt dziecka w przedszkolu w miesiącu maju 2017 r. według otrzymanego paska - w terminie do 15 czerwca 2017 r.

Z wpłatą za posiłki proszę się wstrzymać do 20 czerwca, ponieważ wtedy ostatecznie deklarujemy ilość dni, w które dziecko będzie korzystało z posiłków w miesiącu czerwcu.

Teraz na pasku jest naliczona odpłatność za posiłki w czerwcu z góry za 15 dni, tj. od 1 do 23 czerwca, z wyłączeniem piątku 16.06.2017 r. (po Bożym Ciele) i z uwzględnieniem nadpłat z miesiąca maja oraz zgłoszonych nieobecności do dnia 6 czerwca. Jeżeli dziecko będzie uczęszczało do przedszkola tylko w tych dniach określonych powyżej, to kwota nie ulegnie zmianie i można dokonać wpłaty w takiej wysokości, jak na otrzymanym pasku.

Natomiast jeżeli będzie uczęszczało również w dniach od 26 do 30 czerwca i gdy będzie korzystało z posiłków, to kwota należności będzie wyliczona na nowo. Również w przypadku, gdy dziecko będzie nieobecne w przedszkolu w dniach od 1 do 23 czerwca i będą odmawiane dla niego posiłki, to musimy kwotę naliczyć na nowo.

W przypadku, gdy wystąpią zmiany w ilości dni korzystania z posiłków dziecka, w celu uzgodnienia odpłatności proszę o kontakt z Sekretarzem Szkoły – p. Haliną Kędzior – do 20 czerwca 2017 r. W czerwcu bowiem nie możemy zostawić na koncie nadpłaty.

Opłata za pobyt dziecka w czerwcu będzie podliczona po 30 czerwca, a wpłaty z tego tytułu trzeba będzie dokonać do 15 lipca 2017 r.

 

 


Gramy w golfa! więcej


Uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII Ogólnopolskiego Konkursu „Z Prymasem Tysiąclecia w trzecie tysiąclecie” więcej 


                                                 Brawo Sabinko!

1 czerwca 2017r. w Budach Głogowskich odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Rejonowego Konkursu Plastycznego "Mój ulubiony bohater utworów Marii Konopnickiej”.    Uczennica klasy IIIa szkoły podstawowej Sabina Draus zajęła I miejsce.    Jej piękny rysunek został wybrany spośród 194 prac, które wzięły udział   w konkursie.                                                                                        .                                                            .                                                           Gratulujemy!

                                                  wych. Agata Irzyńska                        


AWANSOWALIŚMY DO FINAŁU POWIATU!

W DNIU 5 VI W BOGUCHWALE ROZEGRANO PÓŁFINAŁ POWIATU W MINI PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT. DRUŻYNA Z NASZEJ SZKOŁY BRAŁA UDZIAŁ W TYCH ROZGRYWKACH PONIEWAŻ WYGRAŁA MISTRZOSTWO GMINY ŚWILCZA. SKŁAD DRUŻYNY: WALTOŚ KLAUDIA, BOGACZEWICZ JULIA, CETNAROWSKA JULIA, SALACH NATALIA, KURDZIEL WERONIKA, KULA NATALIA, LIS MARCELINA, MADEJ WIKTORIA, BARTNIK JUSTYNA, WĘGRZYNOWICZ ANIELA.

WYNIKI MECZÓW:

RUDNA WIELKA –GŁOGÓW MAŁOPOLSKI

                3           -                 0

RUDNA WIELKA – MOGIELNICA

                2           -                 2

MOGIELNICA - GŁOGÓW MAŁOPOLSKI

              3       -                   1

BRAMKI DLA RUDNEJ WIELKIEJ ZDOBYŁY:

WALTOŚ KLAUDIA -4

KURDZIEL WERONIKA – 1                                                      

                                                                                                 

                                        OPIEKUN DRUŻYNY:JANUSZ FILAROWSKI


V miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy - Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym więcej 


73jpgFESTYN'2017 więcej


Klasa piąta w "Antycznym Dworze" więcej 


Lekcja matematyki w Dniu Dziecka więcej 


wp_20170530_11_42_27_projpg

Pierwszaki w "Antycznym Dworze" więcej 


Na Dzień Dziecka .....nowa zjeżdżalnia....więcej img_0908jpg


"Młodzież i dzieci od dziś bezpieczni w sieci- II edycja" więcej 18554030_240789716325204_1348954615_ojpg

Wyniki Gminno-Parafialnego Konkursu Papieskiego więcej 


028jpgPrzedszkolaki w Kinder Planecie więcej 


s6304935jpg

JESTEŚMY MISTRZYNIAMI GMINY ŚWILCZA W MINI PIŁCE NOŻNEJ!  więcej 


dsc01623jpg

Wycieczka szkolna gimnazjalistów więcej 


Zapraszamy 3 czerwca (sobota) na:

Festyn szkolny!rudnagif


Uczniowie będą mieli dofinansowanie wypoczynku  z Urzędu Gminy Świlcza ....ZAPRASZAMY!


Wiele jest wrót do krainy Fantazji… więcej


Wyróżnione uczennice w konkursie z klasy 0. 

Oliwia Bułas i Nicola Janusz uczennice klasy 0 otrzymały wyróżnienia w Gminnym Przedszkolnym Konkursie Plastycznym "SYMBOLE NARODOWE" pod patronatem honorowym Wójta Gminy Świlcza.    Gratulujemy!Wyniki konkursu szkolnego  „Zbieramy   makulaturę –Chronimy lasy” tutajmm900283652gifZwiedzanie trasy podziemnej Rzeszowa więcej 


diejpg

"Kraje anglojęzyczne i niemieckojęzyczne w naszych oczach" więcej 


079jpg

KLASA " 0" i SAVOIR-VIVRE w Restauracji więcej  Oczyszczanie z papierków i chwastów terenu Orlika od strony domu „sióstr zakonnych”- zadanie klasy IV więcej 


wyniki-genius-logicus2017jpgOto wyniki naszych uczniów w tegorocznej edycji  Międzynarodowego Konkursu GENIUS LOGICUS. Brali w nim udział uczniowie klasy IV i V szkoły podstawowej uzyskując  w swoich kategoriach bardzo dobre wyniki. Dwie osoby: Jakub Micał i Eryk Polak nie straciły nawet ani jednego punktu! GRATULUJĘ WSZYSTKIM TAKIEGO WYNIKU.

 

Koordynator konkursu i opiekun  uczniów: Małgorzata Cząstkiewicz


W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła brała udział w Międzynarodowym Konkursie” KANGUR Matematyczny”.

upominek2017_m_kangurpng

Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych). Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.  Konkurs przeprowadzany jest w sześciu kategoriach: „Żaczek” – klasy 2. szkół podstawowych; „Maluch” – klasy 3. i 4. szkół podstawowych; „Beniamin” – klasy 5. i 6. szkół podstawowych; „Kadet” – klasy I i II gimnazjów; „Junior” – klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II i III zasadniczych szkół zawodowych; „Student” – klasy II i III liceów oraz II, III i IV techników.

Cieszymy się bardzo, że troje uczniów z naszej szkoły  zostało wyróżnionych:

·       FRANCISZEK LIS w kategorii „Maluch” (klasa 3. szkoły podstawowej) - opiekun A.Szostak i S.Kmiotek

·       JAN WALTOŚ  w kategorii „Maluch” (klasa 4. szkoły podstawowej) – opiekun M.Cząstkiewicz

·       PAULINA BARTNIK w kategorii „Kadet” (klasa I gimnazjum) – opiekun T.Czyż

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Lista z wynikami tutaj

img_20190514_103720jpg

Trochę inna lekcja... więcej 


drzewojpgZapraszamy do udziału w corocznej zbiórce makulatury, która odbędzie się 16 i 17 maja b.r. na podwórku szkolnym w godz. od 16:00 do 19:00.20170512_083352jpgPożegnanie z wychowawczynią więcej 


dsc01581jpg

Lekcja fizyki inaczej więcej 


20170509_093525jpg       

       LUPA 3 więcej 


Szkolni mistrzowie ortografii
dsc01568jpg

 

W środę 10 maja 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „O Pióro Dyrektora Szkoły” dla uczniów klas IV - VI SP. Uczestnicy pisali dyktando, które zostało sprawdzone i ocenione przez nauczycielki języka polskiego.

Mistrzami ortografii w swoich klasach zostali:

·       Jan Waltoś z kl. IV

·       Dominika Tomaka z kl. V

·       Aniela Węgrzynowicz z kl. VI.

Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę podczas Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbędzie się 7 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Świlczy.

Trudne dyktando o pracowniach przedmiotowych najlepiej napisała Aniela Węgrzynowicz, która została laureatką konkursu i w nagrodę otrzyma pióro ufundowane przez dyrektora szkoły.

AM


spotkanie_z_wtem_2017006jpgLekcja w.o.s. z   Wójtem Gminy Świlcza Adamem Dziedzicem więcej 


dsc03855jpg

MAJ KSIĄŻKAMI BOGATY więcej 


-maja_2017_031jpg

Konstytucja 3 Maja więcej 


3 maja

3majajpg

 Święto Konstytucji 3-Maja 


2 maja

 Dzień Flagimajjpg


" Wiosna w papierowym ogrodzie" więcej


img_20170426_103629jpg

Wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie „Leśne opowieści” więcej


dsc01545jpg

Lekcje muzealne w Łańcucie więcej 


img_0876jpgNagroda w wojewódzkim konkursie "Mam pomysł" więcej   i więcej


p5260549jpg„Zwierzęta dla człowieka – człowiek dla zwierząt” więcej 


dsc01565jpg

Wyróżnienie w konkursie wojewódzkim pięknego czytania więcej 


img_20170424_092349jpg
Światowy Dzień Ziemi więcej 


pem57179s1jpg

Sztuka teatralna "Piękna i Bestia” więcej


Uwaga Rodzice!

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudnej Wielkiej informuje, że w dniu 19 kwietnia 2017 roku odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej Szkoły Podstawowej i Oddziałów Przedszkolnych mające na celu ustalenie listy przyjętych do klasy pierwszej i przedszkola w roku szkolnym 2017/18. Wszystkie dzieci, których rodzice składali podania, zostały przyjęte. Lista znajduje się w sekretariacie szkoły i u pani wicedyrektor Marty Grębosz.

Rudna Wielka, 20.04.17r.                         Dyrektor Zespołu Szkół

                                                                            w Rudnej Wielkiej

                                                                            Janina Godlewska


egzamin_gimn_2017_003jpg

Egzamin gimnazjalny'2017 więcej


img_20170329_093038_1jpg

Nowe zabawki dla przedszkola więcej


zyczenia_wielkanocne_1jpg


img_8726jpg

W oczekiwaniu na święta.... więcej 
Znowu sukces w gminnym konkursie "Moje Gniazdo" więcej 


dscn7999_1jpg

YAMAHA  i tańce ludowe i narodowe więcej 


20170411_104755_1jpg

NAUKA BEZ GRANIC więcej


thepolyglots-lezajsk-2017-malyjpg

XVIII Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych więcej 


Śniadanie w Niedzielę Palmową w Rudnej Wielkiej więcej


Zawiadomienie

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudnej Wielkiej informuje, że


w dniu 31 marca 2017 roku odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej Szkoły Podstawowej i Oddziałów Przedszkolnych mające na celu ustalenie listy zakwalifikowanych do przyjęcia do klasy pierwszej w roku szkolnym 2017/18. Wszystkie dzieci, których rodzice składali podania, zostały przyjęte. Lista znajduje się
w sekretariacie szkoły i u pani wicedyrektor Marty Grębosz. Prosimy rodziców dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia o złożenie w sekretariacie szkoły pisemnego oświadczenia woli przyjęcia w dniach od 10.04 – 14.04.2017r. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku dziecko zostanie skreślone z listy przyjętych.

Rudna Wielka, 05.04.17r.                         Dyrektor Zespołu Szkół

                                                                            w Rudnej Wielkiej

                                                                            Janina Godlewska


imag4932_1jpg

Zawody halowe w skoku wzwyż więcej 


imag4879jpg

Zawody w biegach przełajowych więcej 


dscn6621jpg

Sukcesy uczniów w konkursie wojewódzkim "Moja miejscowość i region są piękne" więcej 


20170407_124120_1jpg
Konkurs na temat państw anglojęzycznych  i niemieckojęzycznych więcej 


dziejzykwobcych2017010jpgDzień Języków Obcych w Rudnej Wielkiej więcej 


20170405_115115_1jpg

Gminny Konkurs Regionalny „Moje Gniazdo” więcej


20170403_074925_1jpg

Gry planszowe w klasie IA... więcej 

wp_20160321_007jpg

TYDZIEŃ MATEMATYKI w RUDNEJ WIELKIEJ więcej  i więcejimg_20170331_083659jpg„Wielkanocny koszyczek" więcej 


dscn7893jpgGIMNAZJADA'2017 więcej


„Życie jest dobre, bo…” więcej 


dscn7814jpg

Kolorowa szkoła dla przyszłych pierwszoklasistów więcej 
"Szkoła na nowej podstawie" więcej 


20170329_114156jpgMacmillan Tournament więcej 


Męski wieczór więcej 

Wizyta w Centrum Nauki KOPERNIK  w Warszawie więcej   iwięcej 


Wiosna twoimi oczami więcej 

KIERMASZ WIOSENNY! więcej


Pożegnanie zimy przez przedszkolaków więcej 


"Gimnazjalne spotkania z poezją" więcej 


Cyberbezpieczeństwo

Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. A w przypadku opisanym poniżej, mogą prowadzić do samookaleczenia, a nawet śmierci.

Wskazówki dla rodziców

Poniżej  kilka wskazówek dla rodziców, dotyczących zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:

 • Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
 • Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.
 • Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
 • Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
 • Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
 • Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
 • Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
 • Pamiętaj, że istnieją mini gry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
 • Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.

Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

Wskazówki pochodzą z broszury pt.: „Zagrożenia w Internecie. Zapobieganie-reagowanie. Gry komputerowe”. Broszura dostępna jest pod adresem: https://www.ore.edu.pl/materialy-do-pobrania/category/55-profilaktyka-agresji-i-przemocy

Gdzie można uzyskać pomoc

W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod numerem telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

Więcej o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w internecie: www.dyżurnet.plwww.ore.edu.plwww.akademia.nask.plwww.kursor.edukator.plwww.saferinternet.plwww.plikifolder.plGimnazjaliści w gmachu TV Rzeszów więcej 

Warsztaty w Muzeum Dobranocek więcej 

Akademia Aquafresh w klasie 0 więcej

Akademia Aquafresh w przedszkolu więcej

 "Spotkanie z historią" więcej

English uneasy... więcej

OLBRZYMI SUKCES W MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH GENIUS LOGICUS!!!

NATALIA KURDZIEL – zdobyła I miejsce w RUNDZIE MISTRZÓW! – czyli jest pierwsza w Europie - NAJLEPSZA Z NAJLEPSZYCH!

więcej i  więcej


Dżentelmeni z Ia!

Chłopcy zaskoczyli wszystkie dziewczyny i p. wychowawczynię - Barbarę Tarnowską-Mazan taką przemiłą niespodzianką w Dzień Kobiet. Zobaczcie sami!DZIEŃ KOBIET W SZKOLE PODSTAWOWEJ więcej 


Dzień Kobiet w klasie IV więcej 


Warsztaty z fizyki więcej 


ZAWIADOMIENIE

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudnej Wielkiej ogłasza, że zapisy do oddziału przedszkolnego (dzieci od 3 lat)  oraz  klasy 0 (dzieci 6 letnie) i do  klasy I szkoły podstawowej rozpoczynają się 6  marca i trwać będą do 24 marca 2017 r. Odpowiedni formularz zapisu można pobrać w  sekretariacie szkoły w godz. od 800 do 1500 lub ze strony internetowej szkoły (zakładka REKRUTACJA).

Jednocześnie informujemy, że 23 marca r. (czwartek) o godz. 1500 w tutejszej  szkole podstawowej odbędzie się spotkanie i  lekcja otwarta dla rodziców uczniów przyszłej klasy I. Serdecznie zapraszam!

                                                  Dyrektor Zespołu Szkół w Rudnej Wielkiej

                                                                  mgr Janina Godlewska


Lekcja biblioteczna pierwszakow więcej 

WARSZTATY JĘZYKOWE „NAUKA BEZ GRANIC” więcej

 i więcej


Piękne czytanie w świetlicy więcej 


Wizyta Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego w naszej szkole więcej

Lekcja biblioteczna więcej

Targi Edukacyjne Szkół Średnich więcej 

„BIAŁY ORLIK” W RUDNEJ WIELKIEJ więcej

 Wojewódzki Turniej Poezji i Prozy więcej 

Walentynki w przedszkolu więcej 

Dyskoteka walentynkowa dla uczniów naszego gimnazjum więcej 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ZAKOCHANYM IDOLEM…. więcej 

Walentynki  klasy pierwszej w kinie Helios więcej

„Orientation Day”... więcej 

„Kubusiowi Przyjaciele Natury" więcej 


strona MEN więcej
strona KO więcej 

Spotkanie autorskie z panem Ulmanem więcej 

Gimnazjaliści w teatrze więcej

PÓŁFINAŁ POWIATU W MINI KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT więcej 

Prezentacja pani higienistki na temat walki z wszawicątutaj


Lekcja w teatrze więcej KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POCZTÓWKĘ Z RZESZOWA więcej  i więcej 


NOWY PODZIAŁ GODZIN do pobrania tutajZabawa karnawałowa klas I-III szkoły podstawowej więcej Sukcesy w wojewódzkim konkursie "Listy do św. Mikołaja" więcej 


ZŁOTY CERTYFIKAT W PROGRAMIE INSTALING

              Po raz pierwszy pani Joanna Wiśniewska otrzymała „Złoty Certyfikat” w programie Instaling – była to już VII edycja tego programu, w którym uczestniczy wraz ze swoimi uczniami. W tej edycji brało udział ponad 3000 nauczycieli oraz około 60 000 uczniów z całej Polski - 1574 nauczycieli otrzymało Certyfikat dla Nauczyciela, z czego niewielu ponad 100 otrzymało Złoty Certyfikat.  Został on przyznany za to, że przez cały semestr każdy uczeń otrzymywał co najmniej 50 słówek na miesiąc do nauczenia, co najmniej 12 uczniów otrzymało ocenę bardzo dobrą i 6 celującą. Najważniejsza w tym programie jest systematyczna, codzienna praca i to zasługa również rodziców, którym dziękujemy. Informacje zaczerpnięte ze strony https://instaling.pl

"Złoty Certyfikat" otrzymała też pani Barbara Tarnowska-Mazan tutaj


Na feriach we FlyParku więcej 


Kolędowanie przedszkolaków z babciami i dziadkami więcej 


Bal karnawałowy w przedszkolu więcej .


Ferie spędzane  aktywnie więcej 


Dyskoteka karnawałowa na feriach dla uczniów klas IV-VI więcej 


Udanych ferii zimowych!!!


Kolędowanie z dziadkami w Rudnej Wielkiej więcej


Nowy numer szkolnej  gazetki Głos Małolata więcej 


WIZYTA PANI HIGIENISTKI U MALUCHÓW więcej

Góra Grosza więcej 


Pokaz świątecznych ubiorów więcej 


Kurs udzielania pierwszej pomocy dla gimnazjalistów więcej


Sukcesy naszych uczniów w konkursach kuratoryjnych:

SZKOŁA PODSTAWOWA

            We wszystkich konkursach  brało udział 47 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

            Język polski    – Weronika Ozga i Aniela Węgrzynowicz

            Historia           – Maksymilian Migut

            Przyroda         – Zuzanna Sabat, Maksymilian Migut, Jakub Micał

GIMNAZJUM

            We wszystkich konkursach w Gimnzjum brało udział 52 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

            Język polski – Wiktoria Brzuszek, Alicja Sobecka, Martyna Janczewska, Gabriela Stręk

            Język angielski – Szymon Potocki, Paulina Bartnik

            Chemia – Wiktoria Brzuszek, Natalia Gotkowska, Martyna Janczewska

Historia Zuzanna Węgrzynowicz i Martyna Janczewska

GRATULUJEMY! ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!


RODZICE !!! UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ!!!

OD DNIA 1 MARCA DO 9 CZERWCA 2017 ROKU BĘDZIE ORGANIZOWANY BEZPŁATNY  DOWÓZ DZIECI NA BASEN W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM. RODZICE PONOSZĄ KOSZTY WEJŚCIÓWEK NA BASEN ORAZ INSTRUKTORÓW NA BASENIE. WARUNKIEM UCZESTNICTWA DZIECI W WYJAZDACH NA BASEN JEST DOKONANIE WPŁATY ZA CAŁY OKRES (EWENTUALNIE MIESIĄC ) ”Z GÓRY”. WYJAZDY BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ 1 RAZ W TYGODNIU (PRAWDOPODOBNIE WTOREK NA GODZ. 13.00). PRZEWIDYWANY KOSZT JEDNEGO WYJAZDU DLA DZIECKA  TO 7 ZŁ, A MIESIĘCZNIE 28 - 35 ZŁ. CHĘTNI WINNI ZGŁOSIĆ UDZIAŁ U PANI ANITY WOJNAR - NAUCZYCIELKI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE  DO 12 STYCZNIA 2017 ROKU.

DYR. JANINA GODLEWSKASzczęśliwego Nowego Roku 2017!

 Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego.
Odpoczynku od codziennego zabiegania
oraz chwili zadumy.
Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia
w życiu osobistym i zawodowym życzą
Dyrekcja, Grono pedagogiczne, Pracownicy, Uczniowie,
Rodzice Zespołu Szkół w Rudnej Wielkiej.
 Rudna Wielka, grudzień 2016Wizyta pani higienistki stomatologicznej w grupie młodszej więcej


Lekcja historii w muzeum więcej 

Kino na temat więcej

Kiermasz przy kominku! więcej 

Konkurs piosenki obcojęzycznej i wiersza  więcej 

Szlachetna paczka 2016 więcej

 Przedszkolaki i Mikołaj więcej


Rok 2016 -Rok Henryka Sienkiewicza więcej 


Wizyta gimnazjalistów w TVP Rzeszów więcej 


Co jeść zimą...? więcej 


Gminny Konkurs Plastyczny „MÓJ PRZYJACIEL – PLUSZOWY MIŚ” więcej 

Mikołaj u pierwszaków więcej 


Wizyta w muzeum bombek choinkowych więcej  i więcej 

 i więcej


NOWY SPRZĘT SPORTOWY W NASZEJ SZKOLE więcej 

Nasze dziewczęta po raz kolejny Mistrzyniami Gminy Świlcza! więcej 


Nowe książki w bibliotece szkolnej

Biblioteka szkolna po raz kolejny wzbogaciła swoje zbiory! Dzięki  finansowemu wsparciu Compensy Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. mogliśmy zakupić nowe ciekawe książki dla dzieci i młodzieży za 962 zł. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści już je czytają!  


Remonty, zakupy.... 2016 więcej 


"Mikołajki" na wyjeździe więcej 


Mikołajki w gimnazjum... więcej

Sprawiedliwy wśród Narodów Świata więcej 

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W ŚWIETLICY więcej 

ZABAWA ANDRZEJKOWA W PRZEDSZKOLU więcej 

„Żywe Muzeum”, czyli co się działo w Rzeszowie 35 la temu…. więcej 

link do audycji Radia Rzeszów, w której wzięli udział nasi uczniowie


W naszym Gimnazjum Dzień Pluszowego Misia... więcej 

Wyjazd gimnazjalistów do kina więcej 

Dzień Pluszowego Misia więcej 


Pasowanie na Przedszkolaka

więcej


Zabawa andrzejkowa w szkole podstawowej więcej

,   więcej  i więcej Ogłaszamy Szkolny Konkurs

„Nie lubię brunetek…”, czyli Sienkiewicz, jakiego nie znacie więcej 


Audycja muzyczna YAMAHY więcej 


 V edycja Gminnego Konkursu Pięknego Czytania więcej 

Wyjazd do teatru Maska więcej


Pasowanie na Świetlika'2016 więcej


PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE więcej


„Mila Niepodległości” więcej Wystawa historyczna GARDARIKI więcej 

Wyniki konkursu „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa" 2016 więcej 

Półfinał powiatu w koszykówce dziewcząt więcej 

"Dziady" A.Mickiewicza więcej 


Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej więcej 

Wizyta w Markowej więcej


MILA NIEPODLEGŁOŚCI

  11 LISTOPADA 2016 TO  98. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

ZESPÓŁ SZKÓŁ W RUDNEJ WIELKIEJ, ABY UCZCIĆ TO ŚWIĘTO, ORGANIZUJE IMPREZĘ „MILA NIEPODLEGŁOŚCI”. WSZYSTKICH CHĘTNYCH, BEZ WZGLĘDU NA WIEK,  SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TYM WYDARZENIU.

REGULAMIN IMPREZY:

TERMIN : 10 LISTOPADA GODZ. 14:00 { START} – ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW I ZAPISY 13:30 W SZKOLE

WYMAGANIA:

TRZEBA POKONAĆ DYSTANS 1 MILI (1609M) BIEGIEM LUB MARSZOBIEGIEM LUB MARSZEM.

CZAS NA POKONANIE TEGO DYSTANSU TO: 45 MIN.

UDZIAŁ W IMPREZIE MOGĄ WZIĄĆ OSOBY ZDROWE NIE MAJĄCE PRZECIWWSKAZAŃ DO DŁUGOTRWAŁEGO WYSIŁKU.

DZIECI PONIŻEJ 10 LAT MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ W TEJ IMPREZIE WYŁĄCZNIE POD OPIEKĄ RODZICÓW.

KAŻDY UCZESTNIK KTÓRY POKONA DYSTANS 1 MILI W REGULAMINOWYM CZASIE OTRZYMA PAMIĄTKOWY DYPLOM.

PIERWSZYCH 11 OSÓB NA MECIE BEZ WZGLĘDU NA WIEK I PŁEĆ (KATEGORIA OPEN) OTRZYMA DODATKOWO MEDALE.

SYTUACJE NIE UJĘTE W REGULAMINIE IMPREZY WYJAŚNIAJĄ I INTERPRETUJĄ ORGANIZATORZY.


O G Ł O S Z E N I E

Opłaty za pobyt dziecka w Oddziale Przedszkolnym i w klasie „0”

prosimy dokonywać w dniach od 5 do 15 każdego miesiąca:

 • 1)  z góry – za posiłki
 • 2)  z dołu – opłata stała - za pobyt dziecka

w Sekretariacie szkoły /pokój nr 19 – budynek gimnazjum/

lub na konto:     BS Głogów Małopolski Oddział w Świlczy

 • 1)za posiłki – 73 9159 1023 2005 5008 3481 0004
 • 2)opłata stała – 57 9159 1023 2005 5008 3481 0001

Jubileusz 125- lecia szkolnictwa w Rudnej Wielkiej więcej

więcej ,  i więcej


 XI edycja konkursu papieskiego „Z Wadowic do świętości” więcej

Wyjazd do kina HELIOS więcej


Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe ciekawe książki. Jest to dar uczniów z klasy I b gimnazjum i ich rodziców, którzy w ten sposób uczcili tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej. W imieniu wszystkich czytelników bardzo dziękujemy!


MILA NIEPODLEGŁOŚCI

  11 LISTOPADA 2016 TO  98 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

ZESPÓŁ SZKÓŁ W RUDNEJ WIELKIEJ ABY UCZCIĆ TO ŚWIĘTO ORGANIZUJE IMPREZĘ „MILA NIEPODLEGŁOŚCI”. WSZYSTKICH CHĘTNYCH BEZ WZGLĘDU NA WIEK  SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TYM WYDARZENIU.

REGULAMIN IMPREZY:

TERMIN : 10 LISTOPADA GODZ. 14:00 { START} – ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW I ZAPISY 13:30 W SZKOLE

WYMAGANIA:

TRZEBA POKONAĆ DYSTANS 1 MILI (1609M) BIEGIEM LUB MARSZOBIEGIEM LUB MARSZEM

CZAS NA POKONANIE TEGO DYSTANSU TO: 45 MIN.

UDZIAŁ W IMPREZIE MOGĄ WZIĄĆ OSOBY ZDROWE NIE MAJĄCE PRZECIWWSKAZAŃ DO DŁUGOTRWAŁEGO WYSIŁKU

DZIECI PONIŻEJ 10 LAT MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ W TEJ IMPREZIE WYŁĄCZNIE POD OPIEKĄ RODZICÓW

KAŻDY UCZESTNIK KTÓRY POKONA DYSTANS 1 MILI W REGULAMINOWYM CZASIE OTRZYMA PAMIĄTKOWY DYPLOM

PIERWSZYCH 11 OSÓB NA MECIE BEZ WZGLĘDU NA WIEK I PŁEĆ( KATEGORIA OPEN) OTRZYMA DODATKOWO MEDALE

SYTUACJE NIE UJĘTE W REGULAMINIE IMPREZY WYJAŚNIAJĄ I INTERPRETUJĄ ORGANIZATORZY


OPIEKA NAD GROBOWCEM DĄMBSKICH więcej 


Pielgrzymka gimnazjalistów do Częstochowy więcej 


MAKULATURA – WYNIKI wrzesień 2016

  Ranking klas SP

1.Klasa I                   – 146,9 kg  (na ucznia)

2.Klasa  VI               – 72,2 kg  (na ucznia)

3.Klasa IIIa              – 65,6 kg (na ucznia)

4.Klasa IV                – 39,3 kg (na ucznia)

5.Klasa IIIb              – 27,1 kg (na ucznia)

6.Klasa V                 – 26,1 kg (na ucznia)

7.Klasa IIa               – 22,3 kg (na ucznia)

8.Klasa IIb               – 16,6 kg (na ucznia)

9.Klasa 0                  – 15,3 kg (na ucznia)

10. Przedszkole           – 5,8kg (na ucznia)

Najlepsi uczniowie SP

1.Kucharska Nikola           – 2500 kg – klasa I

2.Migut Maksymilian        – 860 kg – klasa VI

3.Szkoła Dominiki             – 370kg – klasa IIIa

Ranking Gimnazjum

1.Klasa IIb     – 53,4 kg  (na ucznia)

2.Klasa Ib       – 31,4 kg (na ucznia)

3.Klasa IIa     – 31,4 kg (na ucznia)

4.Klasa IIIb    – 27,6 kg (na ucznia)

5.Klasa Ia       – 22,1 kg (na ucznia)

6.Klasa IIIa    – 11,7kg (na ucznia)

Najlepsi uczniowie Gimnazjum

1.Mytych Anna        – 401 kg – klasa IIb

2.Szela Jakub           – 310 kg – klasa IIa

3.Trzeciak Jakub      – 150 kg – klasa IIIb

Łącznie zebrano 10920 kg!!!


Finał XII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU o tematyce religijnej "RÓŻANIEC" więcej

 


Nagrody i medale z okazji Dnia Edukacji Narodowej więcej 


Program uroczystości:

10:00 Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rudnej Wielkiej 

11:00 Akademia jubileuszowa w budynku szkoły

12:30 Zwiedzanie szkoły i wystaw okolicznościowych

13:00 Obiad 


DO ZAPROSZONYCH GOŚCI:

 uroczystość obchodów 125-lecia szkolnictwa

w Rudnej Wielkiej i nadania sztandarów 

Szkole Podstawowej i Gimnazjum nr 5, 

 odbędzie się w Zespole Szkół w Rudnej 

Wielkiej 27 października 2016r.

ZAPRASZAMY

Janina Godlewska

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudnej Wielkiej


Maluchy w Fantazji więcej 


Otrzęsiny klas I gimnazjum więcej


Warsztaty w Medyni więcej 


Uczniowie szkoły podstawowej w  kolbuszowskim skansenie więcej i więce


Edukacja, promocja, profilaktyka w przedszkolu:


Igrzyska Przedszkolaka więcej i więcej 


DZIEŃ CHŁOPAKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ więcej  i więcej  i gimnazjum:


Lekcja przyrody inna niż wszystkie....więcej

 

Dzień Chłopaka w Przedszkolu więcej


Pasowanie przedszkolaka na czytelnika więcej 


Dzień Chłopaka w klasie IVwięcej 


SZANOWNI RODZICE, MIESZKAŃCY RUDNEJ WIELKIEJ WYDALIŚMY KSIĄŻKĘ O NASZEJ SZKOLE!

Informuję, że w sekretariacie  Zespołu Szkół  w Rudnej Wielkiej można zaopatrzyć się w książkę  o dziejach naszej szkoły,  która została wydana  związku z  jubileuszem 125-lecia istnienia tutejszej placówki (uroczystości jubileuszowe i nadanie szkołom sztandarów odbędą się 27 października br.). Jest to pierwsze  i jedyne wydanie dziejów szkoły.  Książka, pt. „W poszukiwaniu minionych lat w kronikach szkolnych (1891-2016) w 125 rocznicę początków szkolnictwa w Rudnej Wielkiej” została opracowana na podstawie  kronik szkolnych ( najstarsza z 1915 roku), wspomnień nauczycieli, absolwentów, pracowników szkoły i na podstawie innych dokumentów źródłowych. Zaprezentowano w niej najstarsze  informacje  związane z  Rudną   Wielką i  zarys szkolnictwa w Rudnej Wielkiej – od 1891 roku do współczesności, opatrzony ciekawymi i unikalnymi zdjęciami i  dokumentami. Zapraszam do nabywania tej publikacji.

Janina Godlewska- dyrektor ZS Rudna Wielka


W dniach: 27 i 28 września 2016 roku  w godz. od 16.00 do 19.00 na podwórku szkolnym będzie zbierana makulatura. Zapraszamy wszystkich uczniów i mieszkańców  do udziału w pięknej i pożytecznej  akcji: „Zbieramy makulaturę -Chronimy lasy”.

Lekcja w "skansenie" w Kolbuszowej więcej i więcej 


Gimnazjaliści też "sprzątają świat" więcej 


Klasa 4 "sprząta świat"! więcej   oraz młodsi koledzy i koleżanki  więcej 


Prezentacja kandydatów do pocztu sztandarowego więcej 


TERMINARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

1.Terminy kolejnych wywiadówek:     

15.09.2016r.; 9. 11. 2016r.; 12. 01. 2017r.;  5. 04.2017r.;  24. 05.2017r.

2.Konsultacje  dla rodziców:

w każdą pierwszą lub drugą środę miesiąca w godz. od 16.00-17.00 – dostępność wszystkich nauczycieli (terminy: 5 października 2016r,  2 listopada 2016r., 7grudnia 2016r., 3 stycznia 2017r., 8 lutego 2017r., 8 marca 2017r., 6 kwietnia2017r., 7 czerwca 2017r.)

3.Kalendarium roku szkolnego : 

przerwy świąteczne - bożonarodzeniowa(23 - 31 grudnia); wielkanocna(13-18 kwietnia 2017 r.,

  ferie zimowe (16-28 stycznia 2017r.),

daty uroczystego zakończenia roku szkolnego: Gimnazjum-22.06 2017r. - godz.16.00 (zapraszamy rodziców na tę uroczystość - zwłaszcza z klas IIIab);   Szkoła Podstawowa  - 23.06.2017r.-godz. 8.00.

4.Dodatkowe dni wolne  od nauki – jest wtedy  możliwość organizacji zajęć opiekuńczych dla uczniów: (na  podstawie  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 roku, DZ.U. nr 186, poz.1245 z 6 X 2010r. w spr. organizacji roku szkolnego

27 X 2016r. -  (czwartek- uroczystości jubileuszowe w szkole-zaj. wychowawczo-opiekuńcze),

31 X 2016r. -  (poniedziałek) przed Świętem Zmarłych,

21 IV 2017r. -  ( piątek -egzamin gimnazjalny z j. obcego)-dzień wolny także dla uczniów Szkoły Podstawowej

 2 V 2017 r. - ( wtorek  przed 3 maja),

16 VI 2017 r. -  (piątek po Bożym Ciele),

19 VI  2017 r. – (poniedziałek-konferencja klasyfikacyjno-promocyjna).

5.Rekolekcje Wielkopostne:

20, 21, 22 -marca 2017 roku- w tych dniach uczniowie przychodzą do szkoły i  odbywają nauki i zajęcia pod opieką nauczycieli, katechetów  i księży  w kościele oraz w szkole.

6.Terminy egzaminu gimnazjalnego:

19 kwietnia 2017 roku( środa–dzień wolny  tylko dla uczniów gimnazjum z klasy Iab, klasy IIIab przystępują do egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego, historii i wos, a klasy IIab do egzaminu próbnego z tych przedmiotów);

20 kwietnia 2017 roku (czwartek  –dzień wolny  tylko dla uczniów gimnazjum z klasy Iab, klasy IIIab przystępują do egzaminu gimnazjalnego z przedmiotów przyrodniczych( chemia, fizyka, biologia i geografia) i z matematyki, a klasy II ab do egzaminu próbnego z tych przedmiotów);

21 kwietnia 2017 roku( piątek– dzień wolny  dla uczniów gimnazjum z klasy Iab i IIab,  klasy IIIab przystępują do   egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego z dwóch części: na poziomie podstawowym i rozszerzonym, 

Dyr. Janina Godlewska


Dbamy o miejsce pamięci w Rudnej Wielkiej więcej 

Paulina Bartnik- II miejsce w Polsce!
Natalia Kurdziel - III miejsce w Polsce!
oraz prawo udziału w Rundzie Mistrzów, w której bierze udział po 3 najlepszych uczniów z każdego kraju.

Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rudnej Wielkiej w międzynarodowym konkursie GENIUS LOGICUS 2016 więcej  i więcej  i więcej 

 

Zespół Szkół w Rudnej Wielkiej otrzymał Certyfikat Jakości Kształcenia Języków za rok szkolny 2015/16, ponieważ trójka nauczycieli - p. J. Wśniewska, p. B. Nykiel oraz p. A. Micał aktywnie uczestniczyły w programie wspomagania nauczania języków obcych i języka polskiego Instaling wraz z wybranymi klasami szkoły podstawowej i gimnazjum.Rozpoczęcie nowego roku  szkolnego więcej 


Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017

Uwaga Rodzice!

W dniu 01.09.2016 roku uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego:
1. O godzinie 8.00 Msza Święta  w Kościele Parafialnym w Rudnej  

    Wielkiej,

2. Akademia w dużej sali gimnastycznej,

3. Spotkania uczniów z wychowawcami klas.

Dyrekcja  Zespołu Szkół w Rudnej Wielkiej zawiadamia,
że w związku z przedłużającym się remontem kuchni nie będzie możliwe wydawanie posiłków dla dzieci przedszkolnych i szkolnych w dniu pierwszego i drugiego września.  Rodziców uczniów przedszkola prosimy, aby zaopatrzyli dzieci w suchy prowiant,
a herbata będzie przygotowana w szkole. Za utrudnienia przepraszamy.

Również informujemy, że świetlica w tych dniach działa normalnie od godziny 6.30 – 16.30.

Wicedyrektor Marta Grębosz

Rudna Wielka, 30.08.2016 r.