Auto ze Stanów – czy to ma sens?

Wiele osób decydujących się na zakup samochodu, zastanawia się, gdzie szukać takiego pojazdu. Zazwyczaj wybieramy auta z drugiej ręki albo z komisów samochodowych. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się również samochody amerykańskie. Czy opłaca się sprowadzić taki pojazd ze Stanów? 

Sprowadzanie samochodów z USA przed pośrednika

Obecnie można sprowadzić na zamówienie samochód każdej marki zarówno BMW czy mercedes 560SEC. Czym się różni auto sprowadzane zza oceanu od modelu, który moglibyśmy równie dobrze kupić w komisie w Polsce? Przede wszystkim wyposażeniem, ale także i ceną. Niższe koszty zakupu pojazdu i  dużo bogatsze wyposażenie to zdecydowanie główne zalety takiej opcji. Obecnie na rynku można znaleźć wielu pośredników, którzy mogą sprowadzić dla nas dowolny pojazd. Tak, więc teoretycznie możemy wybrać swój samochód marzeń. 

Na co zwrócić uwagę wybierając pośrednika?

Po pierwsze warto sprawdzić, jakie firma ma opinie w sieci. Po drugie zapytajmy o sposób prowadzenia transakcji. Powinniśmy mieć pełen wgląd do aukcji, faktur, dzięki temu możemy mieć gwarancję, że nie poniesiemy żadnych ukrytych kosztów. Takie auta jak mercedes 560SEC na pewno będą droższe w przeróbkach, niemniej jednak kluczowe jest to, żeby przed zakupem dokładnie oszacować koszty, które będziemy musieli ponieść. 

Written by