Co musimy wiedzieć o zdrowych batonach?

Przede wszystkim zdrowe batony nie są tak szkodliwe dla naszego organizmu, jak batony tradycyjne, które zawierają w sobie spore ilości cukru. O tym powinniśmy pamiętać, gdy chcemy spożywać zwykłe batony. Nadmiar cukru w naszym organizmie może prowadzić do wielu konsekwencji. O tym warto wiedzieć, dlatego ważna jest nasza świadomość. Musimy dbać o nasze zdrowie i jeść możliwie jak najwięcej zdrowych pokarmów.

Jakie batony wyróżniamy? Jakie powinniśmy spożywać?

Pytania są konkretne. Postaramy się na nie odpowiedzieć w tej części artykułu. O zdrowie musimy dbać najlepiej, jak potrafimy. Mamy przecież jedno życie i nie możemy sobie pozwolić na niewłaściwe podejście do tematu odżywiania się. Unikajmy produktów, które zawierają sporo tłuszczów (zarówno nasyconych, jak i tłuszczów trans) oraz cukru. Spora ilość glukozy w naszym organizmie może spowodować, że zachorujemy na cukrzycę. Choroba ta jest poważna. Coraz więcej Polaków na nią choruje, dlatego musimy być bardzo ostrożni w dziedzinie odpowiedniego odżywiania się. Lekceważące podejście do tej kwestii może nam w przyszłości przysporzyć wiele różnych problemów. Często lubimy sięgać po słodycze. Kupujemy czekoladę, niezdrowe batony oraz różne cukierki. Te słodycze możemy zastąpić przez zdrowe batony. Wtedy unikniemy negatywnego wpływu na nasze zdrowie, które może wynikać z niezdrowego trybu życia oraz niewłaściwego odżywiania się.

Dlaczego batony zdrowe są zdecydowanie lepsze od tych tradycyjnych?

Obecnie można zaobserwować sytuację, że na rynku produktów brakuje właśnie odżywczych oraz bardzo wartościowych batonów, jaki są właśnie batony zdrowe. Niestety jest to niepokojąca tendencja. Wolimy spożywać niezdrowe produkty, które zawierają wiele szkodliwych substancji. Nadmiar cukru jest niekorzystny dla naszego organizmu. Wyjaśnijmy teraz, czym jest gęstość odżywcza składników w produktach żywnościowych. Otóż ta gęstość mówi nam o tym, ile średniej ilości minerałów oraz wszelkich witamin znajduje się w konkretnym produkcie. Jest to bardzo ważna informacja. Mówiąc dokładniej, gęstość odżywcza powie nam, ile składników mineralnych i witamin dostarczymy naszemu organizmowi, kiedy zjemy 2000 kcal danego produktu. Weźmy dla przykłady batony kokosowe. Te mają średnią gęstość odżywczą na poziomie aż 64 procent. Jeśli spożyjemy 2000 kcal takiego batona, wtedy nasz organizm zostanie zaopatrzony aż o 64% dziennej dawki wszelkich witamin oraz minerałów. Powinniśmy o tym pamiętać, jeśli na poważnie podchodzimy do tematyki prawidłowego odżywiania się.

Written by