Czy jeśli interesują nas implanty w Warszawie, cennik to najważniejszy aspekt?

Kiedy w naszym uzębieniu pojawią się ubytki, zwykle zaleca się nam skorzystanie z implantów. Nie jest to nowa metoda, gdyż wykorzystuje się ją już od ponad 50 lat, a przez ten czas zdążyła się niebywale rozwinąć, stając się jednocześnie najbardziej fizjologiczną. Mimo jej wielu zalet, przed poddaniem się zabiegowi, warto dowiedzieć się o niej nieco więcej.

Należy zacząć od tego, że implantacja wiąże się z dość wysokim kosztem, a kiedy przykładamy dużą wagę do ceny, najlepiej będzie sprawdzić cenniki usług w sieci. Przyda się nam wiedza na temat tego, jak prezentuje się to w różnych gabinetach w poszczególnych miastach, a jeśli zamieszkujemy aktualnie stolicę naszego kraju, można wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, np. – implanty Warszawa cennik, a otrzymamy listę najpopularniejszych ofert, w postaci wyników wyszukiwania.

Co należy wiedzieć o zębach i implantach?

Zgodnie z naukowymi doniesieniami, u każdego człowieka powinny znajdować się 32 zęby, gdyż to właśnie ilość umożliwiająca normalne funkcjonowanie. Niestety, liczba osób cierpiących na wszelkiego typu wady zgryzu, nieustanie wzrasta. Można uznać, że przyczyną jest po prostu brak miejsca na całe uzębienie. To ewolucja prowadzi do tego, że zmniejsza się rozmiar naszej szczęki. Obecnie, osoba posiadająca 28 zębów, może już mówić o pełnym uzębieniu.

Wiele zdarzeń może prowadzić do tego, że utracimy zęba lub ich większą ilość. Często przyczyną jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej, a czasami to po prostu miejscowe bądź ogólne urazy. W związku z tym, że natura braków niestety nie uznaje, funkcje zębów utraconych, muszą przejąć te, które nam jeszcze pozostały. To niestety, często prowadzi do przeciążeń miejscowych. Warto mieć świadomość tego, że utrata zęba ma nie tylko duży wpływ na zęby sąsiadujące i przeciwstawne.

Niekompletne uzębienie może być powodem problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi, a to z kolei ryzyko, że dojdzie do zmian w nerwowo-mięśniowym układzie karku i szyi. Zmiany nie ominął również układy ust, czy też wyglądu policzków. Dzieje się tak, gdyż nasz organizm musi starać się wypełniać pojawiające się luki, posługując się przy tym przesuwaniem i wysuwaniem zębów.

Jeżeli fizjologiczne siły nie są przenoszone na kość, ta może zanikać. Ta z kolei będzie nie tylko znacznie cieńsza, ale przede wszystkim zmniejszy się jej wartość, pod względem kształtu i budowy. W pewnym momencie, odtworzenie utraconego zęba może stać się bardzo utrudnione. Obecnie, implantologia, jako metoda najbardziej fizjologiczna i protetyka, to sposoby by sobie z tym radzić.

Czym są zębowe implanty – dowiedz się więcej!

Najprościej mówiąc, zębowy implant jest niczym innym, jak sztucznym zamiennikiem korzenia zębowego. Zwykle wykonuje się je z czystego tytanu. Implant jest podobny do walca, który posiada porowatą bądź gwintowaną powierzchnię. Zaraz po wszczepieniu, implant powinien starać się doprowadzić do połączenia się z kością, czyli do procesu osteointergacji. Wszczepienie ma również prowadzić do tego, by siły naszej szczęki przenoszone były bezpośrednio na kość.

Czy implantologia zapewnia nam bezpieczeństwo zabiegu?

Mimo tego, że sporą część z nas sama wizyta u dentysty przyprawia już o dreszcze, wszczepienie implantów to zabieg, którego nie należy się bać. Wystarczy tylko spojrzeć na to, że ogromna część zabiegów implantacji (98%) kończy się pełnym powodzeniem. Tylko sporadycznie zdarza się, że kość z implantem się nie zrośnie. W takiej sytuacji, wymaga się usunięcia implantu i wszczepienia nowego, kiedy tylko miejsce zabiegu ulegnie wygojeniu. Warto mieć na uwadze to, że nawet jeśli dojdzie do takiej sytuacji, jedyne co – to tylko, przedłuży się okres leczenia.

Written by