Czy tablica korkowa to przydatne narzędzie? Zastosowanie oraz rozmiary

Każdy człowiek, który musi borykać się z wieloma obowiązkami każdego dnia, często nie jest w stanie sprostać wszystkim trudnościom. Niezliczona ilość ważnych rozmów telefonicznych, spotkań, wizyty u lekarza i inne, a o niczym nie można zapomnieć. Jeśli jest tego naprawdę dużo, istnieje ogromne ryzyko, że coś wyleci nam z głowy. Konieczne staje się zastosowanie metody, która pozwoli nam na umieszczanie przypomnień w jednym miejscu, a najlepiej jeśli będą one w zasięgu naszego wzroku.

Odpowiednim narzędziem, może okazać się na pewno tablica korkowa. Dołóżmy wszelkich starań, aby ta znalazła się na ścianie przy naszym biurko, by była doskonale widoczna. Na tablicy korkowej, będziemy mogli ciągle dodawać nowe informacje, a uda się nam to dzięki zwykłym szpilkom, które w miękki korek będą się bardzo swobodnie wbijać.

Szkoła, biuro oraz nasz dom – korkowa tablica jako narzędzie o wielu zastosowaniach

Chociaż jest to dość odważna teza, tablica korkowa bywa naprawdę ważnym narzędziem dla wsparcia funkcjonowania firmy. Będzie to doskonałe miejsce, aby właśnie tam umieszczać ważne dane i informacje. Będą to chociażby numery telefonów, mailowe adresy, czy też ogłoszenia dla kadry pracowniczej. Korkowa tablice przyjmie informacje w każdej formie, jeżeli tylko da się ją umieścić na kartce papieru. Dodatkowo, są one najbardziej solidne, spośród wszystkich innych. Zwykła taśma klejąca, nie będzie już naszym utrapieniem, ponieważ będziemy potrzebować tylko szpilek wielokrotnego użytku.

Tablica korkowa doskonale sprawdzi się w warunkach szkolny? Oczywiście, że tak! To właśnie na niej, nauczyciele będą mogli mocować informacje dla swych uczniów, a Ci drudzy np. swoje prace plastyczne, szkolne gazetki oraz inne ważne materiały edukacyjne. Korkowa tablica nadaje się też do gromadzenia pamiątek w postaci zdjęć. Dzięki korkowej powierzchni, fotografie mogą być często aktualizowane, tworząc własne, wyjątkowe kolaże.

Rozmiary tablic korkowych – jakie mamy możliwości wyboru?

Bogate oferty przeróżnych sklepów sprawiają, że tablice korkowe dostępne są dla nas w wielu różnych rozmiarach. Możliwością okażą się nie tylko małe, w wielkości formatu A5, ale też ogromne, które posiadają rozmiary formatu A0. Bez względu na to, tablice te nie są ciężkie i z powodzeniem mogą zawisnąć na ścianach. Tak naprawdę, do tego celu wystarczą nam haczyki i kołki.

Istnieje jednak pewna alternatywa, gdyż ściana nie jest jedyną opcją. Możemy ustawić też ją biurku lub szafce, opierając o jakaś powierzchnię pionową. W tablicach często spotkamy ramki, wykonane z naturalnego sosnowego drewna, a to bywa często lakierowane. W związku z tym, może ono zachować swoją fakturę oraz bardzo estetyczny wygląd.

Written by