Esperal – co to jest?

Często słyszy się, że w walce z alkoholizmem pomóc może esperal. Wiele osób jednak zupełnie nie wie, czym on jest i jak się go stosuje. Warto zatem dowiedzieć się kilku faktów na jego temat, aby móc zdecydować, czy ta metoda walki z alkoholizmem jest skuteczna, czy też nie. Zapraszamy do lektury.

Esperal – środek, który może pomóc

Esperal znany jest również pod wieloma innymi nazwami. Często potocznie mówi się o nim: wszywka alkoholowa, zaszycie alkoholowe, czy po prostu zaszycie alkoholika. Brzmi to bardzo dziwnie i groźnie, dlatego wiele osób boi się nawet sprawdzić, na czym owo zaszycie polega. Esperal to środek nazywany disulfiramem. Środek ten wchodzi w reakcję z alkoholem, powodując silną reakcję alergiczną. Dlatego zabrania się picia alkoholu pod wszelkimi postaciami przez czas, kiedy działa esperal, a więc ok. 10 miesięcy.

Kto może zdecydować się na Esperal?

Esperal Warszawa to oferta kierowana przede wszystkim do do tych osób, które próbują uporać się z problemem alkoholowym, jednak do tej pory – bezskutecznie. Oczywiście nie każdy może poddać się zabiegowi wszczepienia esperalu. Absolutnie nie można wszczepiać tabletki osobom, które są pod wpływem alkoholu, ani też takim, które spożywały alkohol w ciągu ostatnich 12 godzin. Byłoby to bardzo niebezpieczne. Szacuje się, że bezpiecznego wszycia można dokonać po 24 godzinach od spożycia alkoholu. Wszywka nie jest możliwa również u osób, które są uczulone na substancję główną lub inne zawarte w esperalu. Absolutnie nie powinno „zaszywać” się osób, u których wykryto choroby i zaburzenia psychiczne oraz problemy z sercem.

Wszycie esperalu nie jest bolesne

Wszycie esperalu nie jest bolesne. Nie trzeba stosować znieczulenia ogólnego, nie trzeba brać zwolnienia w pracy i nie trzeba nastawiać się na ból. Tabletkę zaszywa się pod skórą, zakłada się szwy – wszystko ze znieczuleniem miejscowym. Tabletka nie jest widoczna pod skórą, nie zwraca uwagi. Zaraz po zabiegu można powrócić do swoich codziennych obowiązków.

Czy esperal jest bezpieczny?

Wiele osób boi się skutków eperalu. Tymczasem, jeżeli osoba uzależniona jest zdecydowana na jego wszycie i nie będzie spożywała alkoholu przez okres ok. 10 miesięcy, nie trzeba bać się o to, że esperal wywoła niekorzystne skutki. Oczywiście, jeżeli pomimo wszczepienia esperalu zdecydujesz się na spożycie alkoholu, możesz poczuć bardzo niekorzystne dla organizmu skutki, m.in. drgawki, bardzo silne bóle głowy, a większe stężenia alkoholu mogą doprowadzić nawet do śmierci.

Written by