Jak korzystać z maszyny do peletu drzewnego?

Pellet drzewny jest rodzajem czystej energii z biopaliw. Wraz z rozwojem technologii granulowania i urządzeń takich jak maszyna do peletu, zapotrzebowanie na granulat drzewny dramatycznie wzrasta w ostatnich latach. Według statystyk każdego roku na świecie potrzeba ponad 16 000 000 ton pelletu drzewnego. Potrzeby wzrosną do 46 000 000 ton do końca 2020 r. Surowiec do granulowania paliwa jest wystarczający, tani i łatwy do zdobycia, dzięki czemu produkcja granulatu jest najbardziej opłacalnym i obiecującym przemysłem, w który można inwestować. Przewiduje się, że przemysł granulowania drewna z biegiem lat nie będzie przestarzały. Szanse nigdy nie czekają na ludzi, podobnie jak zarabianie pieniędzy. Wykorzystaj szansę, zbuduj własną linię maszyn do peletu drzewnego i zacznij zarabiać już dziś! W dalszej części opowiemy co jest potrzebne i jak działa.

Jak zbudować kompletną linię maszyn do peletu drzewnego?

Podstawowy proces granulowania: zmiana rozmiaru surowca → czyszczenie materiału → suszenie → granulowanie → przesiewanie i chłodzenie → pakowanie granulatu

Niezbędny sprzęt do budowy owej linii produkcji: maszyna do peletu drewnianego, rębak, młyn młotkowy, suszarka, chłodnicę, maszyna przesiewająca, przenośnik, podnośnik, maszyna pakująca, itp.

Proces tworzenia pelet drzewnych

Użyj rozdrabniacza do drewna, młyna młotkowego i suszarki, aby surowce były odpowiednie do granulowania zarówno pod względem wielkości, jak i wilgotności. Następnie te dobrze przygotowane materiały zostaną wprowadzone do maszyny do peletu. Po granulowaniu schłodź pelety drewniane za pomocą chłodnicy, aby zachować lepszą wytrzymałość. Za pomocą maszyny do przesiewania odfiltruj kawałki popiołu i materiału niepeletkowanego, które mogą być wykorzystane do recyklingu. Przenośnik i podnośnik są niezbędne do podłączenia wszystkich urządzeń.

Oprócz niezbędnego wyposażenia, oto niektóre maszyny, których możesz potrzebować: maszyna do ważenia, maszyna pakująca , separator magnetyczny, itp.

Written by