Jak wybierać podkład Estee Lauder double wear i inne? Poznaj 3 proste kroki, jak tego dokonać!

Nie da się ukryć, że kobiety nie codziennie wybierają nowy podkład, a to zadanie stosunkowo trudne. To produkt, który jest podstawą każdego makijażu. Należycie dobrany kosmetyk tego typu, będzie doskonałą baza pod make-up, ale też będzie pielęgnował skórę, nadając jej jednocześnie blask. Zawsze istnieje ryzyko, że podkład będzie zbyt jasny lub ciemny, a wówczas może to nawet zepsuć cały efekt makijażu.

Podczas wyboru podkładu, spotkamy się ze sporą liczbą możliwości, ponieważ tego typu produkty oferowane są przez setki firm. Dzisiejsze podkłady są w stanie nie tylko przykryć niedoskonałości na skórze, ale również uwydatnić jej naturalny koloryt. W sklepach obecne są też podkłady inteligentne, które oferują więcej funkcji. Pamiętajmy o tym, że ich działanie będzie uwarunkowane indywidualnymi potrzebami skóry. Możliwości jest multum, a Estee Lauder https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 może być jednym z nich.

Na półkach drogerii obecne są podkłady nawilżające, jak również kremy koloryzujące, które przeznaczone są do suchej i spierzchniętej cery. Jeśli nasza cera jest tłusta, warto wybierać matowe formuły, które doskonale pochłaniają sebum. Spora część kosmetyków będzie miała lecznicze właściwości, stąd jedną z opcji będą apteczne produkty. Jeśli dany podkład rozsmarujemy na żuchwie, uda się nam sprawdzić czy ten wtapia się w skórę, a to okazja by przekonać się o wyborze najlepszego produktu.

Wybór podkładu w trzech prostych krokach

Najpierw określmy odcień swej skóry

Prawidłowy wybór jest w pierwszej kolejności zależny od tonacji skóry, która może być zimna lub ciepła. Sprawdzimy to w świetle dziennym, kiedy do twarzy przyłożymy zwykłą kartkę papieru. Przyjrzyjmy się, czy na tle białej kartki cera wydaje się różowawa bądź niebieskawa, gdyż wtedy mamy do czynienia z chłodnym odcieniem skóry. Złotawy lub żółtawy kolor, świadczy z kolei o tonacji ciepłej.

Kolejno dobierzmy odpowiedni odcień

Należycie dobrany podkład, z pewnością dobrze zespoli się ze skórą i będzie wręcz niewidzialny. Przede wszystkim, zadbajmy o odpowiednie oczyszczenie skóry. Na naszą cerę, od samej żuchwy po szyję, nałóżmy trzy paski podkładu w różnych odcieniach, od najjaśniejszego do najciemniejszego. Tym sposobem, uda się nam wskazać, który będzie najbardziej przypominał kolor naszej skóry. Posiadanie chłodnej tonacji skóry, wymaga zastosowania podkładów beżowych z dodatkiem różu. Te w tonacjach ciepłych, potrzebują brązowych, a także w żółtych odcieniach.

Odpowiednie działanie podkładu

Warto brać pod uwagę nie tylko odcień cery, ale również jej typ. Skóra mieszana oraz tłusta, wymaga stosowania podkładów matujących o działaniu przedłużonym. W wypadku cery suchej oraz normalnej, najlepiej sprawdzają się kosmetyki nawilżające, a także delikatnie rozświetlające. W wielu przypadkach, nie mamy pewności co do tego, że nasz wybór jest odpowiedni, a wówczas warto poprosić o pomoc pracownika drogerii. To zwykle świetni specjaliści, którzy każdego dnia zajmują się tego typu doradztwem, dlatego z pewnością pomogą nam dobrać produkt dla naszej skóry. Koniecznie pamiętajmy o tym, by nie kierować się jedynie ceną i marką, gdyż nie są to najistotniejsze aspekty.

Written by