Jak wziąć samochód w leasing?

Leasing to coraz popularniejsza metoda finansowania samochodów w sektorze małych i średnich firm. Wybierają go zarówno firmy zatrudniające kilkaset osób, jak i osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze. Leasing jest opłacalny, bo dzięki temu można nabyć samochód w bardzo przystępnej cenie. Bez względu na to, czy decydujemy się na zakup auta do celów prywatnych, czy tylko służbowych na pewno warto rozważyć taką opcję. Dlaczego warto?

Leasing – dla kogo takie rozwiązanie?

W przeciwieństwie do innych metod finansowania pojazdów firmowych na przykład kredytu bankowego czy nabywania auta za gotówkę, leasing daje możliwość nie inwestowania własnych pieniędzy. Dzięki temu można zachować większą płynność finansową i przeznaczyć pieniądze na przykład na rozwój biznesu. O leasing może starać się praktycznie każdy przedsiębiorca bez względu na to, ile działa na rynku. Może mieć krótki staż, a mimo to bez wątpienia otrzyma wsparcie w formie leasingu bez większych problemów. Wiadomo, że trzeba przejść przez pewne procedury, mimo to jest to dużo prostsze, niż jakbyśmy chcieli ubiegać się o kredyt w banku. Firmy leasingowe przeważnie są elastyczne i udostępniają pojazdy dość chętnie, nawet jak biznes nie generuje jeszcze zbyt wysokich dochodów. Dobrze, a więc podjęliśmy decyzję, że bierzemy auto w leasing, ale jakie w takim razie wybrać. Może dacia leasing będzie dobrym rozwiązaniem? To samochód wygodny, pojemny, nowoczesny, bardzo pakowny i prezentuje się bardzo elegancko. Oczywiście dużo zależy od modelu, jaki wybierzemy, aczkolwiek ten producent jest często polecany przez przedsiębiorców. 

O czym pamiętać decydując się na leasing?

Wybierając Dacię w leasingu  trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na warunki spłaty oraz okres finansowania. Jeżeli czas leasingowania będzie dłuższy, wówczas raty będą niższe, chociaż ostatecznie oczywiście całkowity wzrost transakcji będzie większy. Trzeba dopytać też o opłatę początkową, którą będziemy musieli uiścić, zazwyczaj wynosi ona do 30% wartości pojazdu. Im wyższa opłata wstępna, tym niższe raty leasingowe. W czasie przeglądania oferty, należy zwrócić uwagę także na warunki, jakie będziemy musieli spełnić, aby móc wykupić sprzęt oraz jakie koszty ubezpieczenia przedmiotu leasingu poniesiemy. 

Dacia w leasingu to naprawdę bardzo opłacalne rozwiązanie, gdyż w tym wypadku wszystkie koszty związane z leasingiem możemy wliczyć w koszty prowadzenia przedsiębiorstwa. W tym wypadku prawo podatkowe zdecydowanie działa na naszą korzyść. W ten sposób zyskujemy nowy, wygodny samochód firmowy, który po zakończeniu umowy możemy wykupić i to za bardzo niewielkie pieniądze. Taka forma finansowania jest obecnie najkorzystniejszą, chociaż warto rozważyć także wynajem długoterminowy. Jak wiadomo każde z rozwiązań ma pewne wady i zalety, które należy wziąć pod uwagę.

Written by