Jakie składniki powinien posiadać krem do rąk?

Spora część osób, jest w stanie wymienić chociaż jeden taki produkt kosmetyczny, który jest jego obowiązkiem podczas chłodniejszego okresu w roku. Taki specyfik, który skuteczni chroni naszą skórę zarówno przed mrozem, jak i szkodliwym wiatrem.

Niektórzy wskażą tutaj np. odżywczy krem do twarzy, ochronną pomadkę do ust, bądź też yope krem do rąk. Warto skupić się na tej ostatniej pozycji, gdyż w okresie jesienno zimowym, obowiązkiem jest posiadanie tego kosmetyku zawsze pod ręką, w swojej torbie, kosmetyczce, czy też łazience. W naturalny krem do rąk powinien zaopatrzyć się dosłownie każdy, kto chociaż przez parę chwil znajduje się na zewnątrz każdego dnia. Na jakie aspekty powinniśmy jednak zwrócić uwagę, kiedy nasze dłonie są wyjątkowo bardzo narażone na niskie temperatury oraz wiatr?

Jakich składników poszukiwać w kremie do rąk, na okres jesienno-zimowy?

Zarówno podczas jesieni, jak i zimą dobry krem do rąk będzie chronił naszą skórę przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Przeglądając skład poszczególnych kosmetyków, powinniśmy doszukiwać się w nich składników, które są w stanie wytworzyć ochronny filtr na powierzchni naskórka, który finalnie będzie stanowił nieprzepuszczalną barierę, pomiędzy naszą skórą a powietrzem. Najlepiej, jeżeli ten będzie dodatkowo posiadał regenerujące oraz odżywcze właściwości. Stosując tego typu krem do rąk, sprawimy nasze dłonie o wiele bardziej gładszymi oraz miększymi, a przy tym unikniemy spierzchnięcia, które może zaburzać odpowiednie funkcjonowanie skóry, a w niektórych przypadkach doprowadzić nawet do tego, że na powierzchni dłoni pojawią się drobne ranki, a przy tym nieprzyjemne uczucie suchości i napięcia skóry.

Składniki, które powinny być obecne w dobrych kremach do rąk

Zdecydowanie najlepsze naturalne substancje, które gwarantują ochronę naskórka to różnego rodzaju oleje. Jeśli chcemy odnaleźć faktycznie najlepszy krem do rąk na jesień oraz zimę, należy przede wszystkim zadbać o to, aby kosmetyk, na który postawimy był bogaty w rekomendowane składniki. Mowa tutaj m.in. o oleju z avocado, kokosów, babassu, czy też maśle shea. Wszystko to skutecznie natłuszcza nasza skórę, tworząc na niej wspomnianą wcześniej ważną, ochronną barierę lipidową, a przy tym też jednocześnie odżywa, wzmacnia i mocno wspiera regenerację.

Należy mieć pełną świadomość tego, że nie zawsze istnieje możliwość, ażeby skutecznie zapobiec efektom kontaktu dłoni z mrozem i wiatrem, stąd też tak samo jak zabezpieczenie, bardzo istotne jest także zadbanie o odbudowę skóry dłoni, która może być mocno podrażniona. W tym mogą pomóc nam różne substancje, a szczególnie odżywcze oleje oraz znana wszystkim prowitamina B5, która znacznie częściej pojawia się pod swą zwyczajową nazwą – pantenol. Jest to związek, który jest pochodną występującej naturalnie w naszej skórze witaminy B5. Łagodzi ona podrażnienia, zaczerwieniania, koi, a także znacznie przyspiesza gojenie się ran.

Bardzo ciekawym dodatkiem do różnego rodzaju kremów do rąk jest aloes, który także może pozytywnie wpłynąć na proces regeneracji. Specjaliści podają, że sok, który wydziela ta roślina działa niczym kompres, a zatem oprócz tego, że skutecznie chroni szczególnie wrażliwe obszary skóry, dodatkowo dostarcza jej odżywczych substancji, ułatwiając tym samym gojenie ran, czy też podrażnień.

Często spotkamy się z opinią, że najlepsze kremy do rąk, to te naturalne i jest w tym wiele prawdy. Ich składniki w głównej mierze pochodzą z natury, a zatem osoby podatne na alergie i uczulenia, będą mogły w bardzo łatwy sposób wyeliminować niepożądaną substancję, którą da się wyodrębnić w krótki składzie kosmetyku. Co więcej, ich działanie wcale nie jest gorsze, niżeli w wypadku drogeryjnych produktów. W wielu przypadkach, efekty są długoterminowe, chociaż na działanie należy trochę poczekać.

Written by