Leasing samochodów czy wynajem – co będzie dla Ciebie lepsze?

Każdy właściciel firmy pragnie osiągnąć sukces – jest to niezaprzeczalny fakt i jednocześnie obowiązek, któremu sprostanie niestety nie zawsze przychodzi łatwo. Wynika to przede wszystkim z faktu, że przedsiębiorca musi zadbać o wiele kwestii, np. zdecydować co będzie korzystniejsze dla firmy – leasing samochodów czy wynajem długoterminowy. Aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, przygotowaliśmy charakterystykę obu tych rozwiązań oraz porównanie, dzięki któremu postawisz na lepszą dla siebie opcję!

Czym jest leasing samochodów?

Leasing samochodów to bardzo popularna forma zaopatrywania się przedsiębiorstw w pojazdy, które mogą wzmocnić ich flotę i tym samym zwiększać możliwości w zakresie realizowania codziennych zadań – czy to przez pracowników, czy też kierownictwo. W leasingu otrzymujesz samochód na określony czas (zwykle kilka lat) i płacisz miesięczny abonament, ustalony podczas podpisywania umowy z daną firmą. Z kwestii związanych z oszczędnościami firmy, istotny jest również fakt możliwości zaliczenia auto leasingu do kosztów uzyskania przychodów.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, tym bardziej, że w trakcie trwania współpracy masz możliwość korzystania z bezpłatnego serwisu w przypadku, gdy auto ulegnie awarii, a także możesz podróżować tyle, ile tylko chcesz – wszystko to sprawia, że leasing samochodów cieszy się od wielu lat niesłabnącą popularnością wśród klientów.

Jedyną wadą tego rozwiązania jest zwykle fakt, że zakończeniu umowy przedsiębiorca jest zobowiązany do wykupienia pojazdu. Oczywiście warto zwrócić uwagę, że to, co dla jednych będzie wadą, dla innych okaże się zaletą – wszystko zależy więc od Twoich indywidualnych preferencji.

Co z wynajmem długoterminowym?

Najem długoterminowy jest usługą, która przysługuje wszystkim tym przedsiębiorcom, którzy chcą korzystać z zalet, jakie niesie za sobą leasing, ale przy okazji nie chcą na koniec umowy dokonywać zakupu auta. Mogą oni więc zakończyć współpracę z firmą, przedłużyć umowę na dane auto albo podpisać nową i skorzystać z zupełnie innego, nowego samochodu. Jest to o wiele bardziej elastyczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba przedsiębiorców.

Co wybrać?

Zarówno leasing samochodów, jak i wynajem długoterminowy samochodów przyniosą Ci wiele korzyści – są to usługi bardzo podobne, również jeżeli chodzi o ceny. Podstawową różnicą jest właśnie kwestia wykupienia samochodu w leasingi, co może być dla Ciebie rozwiązaniem pożądanym lub nie.

Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzesz, będziesz również mieć możliwość cieszenia się wieloma innymi korzyściami, do których należą:

  • niezwykle szeroki wybór samochodów, wśród których znajdziesz nie tylko różne marki, kolory czy parametry, ale również segmenty pojazdów – będziesz więc mógł postawić nie tylko na pojazdy osobowe, ale również dostawcze czy busy,
  • najwyższa jakość samochodów pod leasing czy wynajem, która wynika z tego, że wypożyczalnie oferują wyłącznie nowsze roczniki, a także bardzo pieczołowicie dbają o swoje auta, chcąc spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów,
  • minimum formalności, które w większości można załatwić przez Internet, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia prowadzenia przedsiębiorstwa,
  • elastyczność oferty i możliwość dostosowania poszczególnych jej elementów w pełni indywidualnie do potrzeb każdego klienta.

Oczywiście musisz pamiętać, że skorzystasz z wszystkich tych przywilejów tylko wtedy, gdy wybierzesz odpowiednią firmę, świadczącą usługi na bardzo wysokim poziomie. Aby tak się stało, powinieneś przede wszystkim dokładnie zapoznać się z ofertami firm leasingowych i wypożyczalni, a także pieczołowicie je ze sobą porównać. Warto również, abyś zapoznał się przed podjęciem ostatecznej decyzji z opiniami innych klientów – znajdziesz je w Internecie i w bardzo dużym stopniu pozwolą Ci one wybrać najlepsze usługi, z których będziesz zadowolony i które wpłyną pozytywnie na prowadzony przez Ciebie biznes.

Written by