Małe, ergonomiczne słuchawki, które dają radę

Pierwszym i najważniejszym argumentem, jaki najpewniej spotkamy kupując słuchawki na usb, będzie ich uniwersalność. Nie jest to niczym zaskakującym gdy stosowane przez nas wejście jest jednocześnie spotykanym w tak szerokim spektrum urządzeń. Przez usb podepniemy się nie tylko do komputera czy tabletu, ale nawet skomplikowanej aparatury laboratoryjnej jak generatory laserów. Idący za tym kompromis związany jest najczęściej z jakością dźwięku jaką otrzymujemy w zamian. Jest to prawdopodobnie najważniejszy czynnik pchający bardziej zamożnych klientów ku modelom dostosowanym do odsłuchów studyjnych lub droższych kompromisów słuchawek do pc, gamingowych.

Różne modele, różne lategorie

Słuchawki do pracy w biurze nie potrzebują jednakże takich wygórowanych standardów, prawda? Co stoi na przeszkodzie by słuchawki usb stosowane w pracy nie odtwarzały Chopina, tak jak polski kompozytor sobie zamarzył, skoro nikt ich do tego nie zastosuje? Otóż okazuje się, że nawet niepozornie wyglądające słuchawki z mikrofonem i słuchawki do biura mogą być dostosowane do wysokiej jakości przesyłu i odbioru dźwięku. Nie ma tu mowy o męczeniu uszu szumem, niezależnie czy mowa o konsultancie czy kliencie. By jednak w pełni cieszyć się słuchawkami nagłownymi o wysokim standardzie działania, trzeba wpierw pochylić się nad doborem modeli.

Ważne i pomijalne parametry

Tych za to na rynku jest masa. Niemniej jest również parametrów, jakie spoglądają na nas z kartotek pdf, dołączanych przez producentów czy zamieszkujących tabelki w witrynach sklepów internetowych. Jak odróżnić dobre słuchawki do telefonu stacjonarnego od masówek? Pewne parametry są często bardzo podobne. Uwagę zwrócić należy przede wszystkim na stosowane technologie. Na przykład jeśli słuchawki z mikrofonem usb wyposażone są w standard Plug&Play, oznaczać to będzie że poradzą sobie w pracy z ogromną większością sprzętu. W przeciwieństwie od innych, nawet droższych, rozwiązań, nie wymagają one konfiguracji, czy dodatkowego sprzętu. Dokładnie tak jak w nazwie standardu. W ten sposób możemy pominąć parametry prądowe, skupiając się na dobraniu kompatybilnego wejścia, czyli na przykład wybierając USB dla powszechnej uniwersalności występowania  tego wejścia na świecie.

O wygodzie słów kilka

Ważna jest także wygoda użytkowania. Nawet najlepsze modele o szerokich pasmach przenoszenia, będą dla nas niezadowalające jeśli będą mieć za małe głośniki lub ich materiał wykonania będzie denerwujący. Świetnym przykładem są typowo biznesowe modele jak słuchawki Axtel. Ich konstrukcja skupia się na podtrzymaniu kilku godzin pracy w skupieniu, co sprawdza się świetnie we wszystkich rozwiązaniach. Wysoka jakość wykonania i design, to coś czego pragnie każdy kupujący, a nie tylko wykwalifikowane zespoły w firmach. Axtel PRIME HD czy też Elite HDvoice są zresztą przykładami udanych kompromisów, gdzie wysoka jakość dźwięku odtwarzanego i nagrywanego idzie w parze z lekkością i komfortem. Są to tytułowe słuchawki, które „dają radę” na niełatwym rynku sprzętu audio.

Written by