Marzy się nam najlepsza kawa ziarnista na świecie? – Dowiedzmy się jak taką wyłonić!

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że to nie gatunek ani zastosowanie kawy jest najistotniejsze, a to jaką jakość przedstawia. Czy jesteśmy w stanie ocenić to, czy sięgamy po produkt najlepszy jakościowo? Co da nam przeczytanie etykiety i sprawdzenie ziaren? To i wiele więcej, postaramy się wyjaśnić w niniejszym artykule.

Dowiemy się wiele, dzięki etykietce

Upływ terminu ważności może sprawić, że nawet najlepsza kawa ziarnista na świecie okaże się mało aromatyczna i niedobra. Istotna będzie tutaj data wypalania, ponieważ umożliwi nam to określenie, czy dany produkt jest świeży. Czasami spotykamy kawy, których termin przydatności ma aż dwa lata, a już po 3 miesiącach od wypalenia, dobre kawy mogą utracić to co w nich najlepsze, czyli smak.

Istota pochodzenia ziaren

Jeśli wybieramy tylko kawy najwyższej jakości, z pewności zetkniemy się ze sporą ilością informacji, które dotyczą pochodzenia ziaren. Posiądziemy również wiedzę związaną z ich gatunkiem i krajem, z którego przybyła. Tajemnicą nie będzie także wysokość upraw, ich region, metoda obróbki, czy też profil smakowy. Jeśli stajemy przed wyborem kawy do biura, musimy mieć to na względzie.

Co odczytamy z wyglądu ziaren?

Wygląd ziaren może nam wiele powiedzieć o jakości danej kawy. Te najwyższej jakości ziarna posiadają regularny kształt i równomierne wypalenie, dostosowane do odpowiednia stopnia wypalenia. To ważne, gdyż byt czarne ziarna mogą być oznaką tego, że producent próbował coś w ten sposób ukryć.

Kiedy planujemy dokonać zakupu kawy do firmy, najlepiej właśnie takich unikać. Sporo dowiemy się także sprawdzając jej zapach. Najlepsze kawy są wyjątkowo aromatyczne, stąd brak silnego zapachu oznacza jedynie, że nie jest to produkt najwyższej jakości.

Najważniejsze, czyli smak oraz aromat

Tym co decydujące ostatecznej ocenie jakości kawy, jest jej smak i aromat. Nie da się ukryć, że kawa najwyższej jakości powinna posiadać niezwykle bogaty smak, a najlepiej jeśli ten etapami rozwija się w naszych ustach z każdym łykiem, pozostawiając jednocześnie specyficzny posmak.

Jeśli napój posiada dość płytki i ulotny smak, lub nawet skrajnie mocny i cierpki, oznacza to jedynie, że kawa ta nie będzie dobrym wyborem. Zachowanie balansu pomiędzy goryczą, kwasowością i słodkością to prawdziwa sztuka, a podobnie wygląda to w kwestii aromatu. Ciężko jest wyczuć poszczególne nuty smakowe, jednak niepożądane aromaty spalenizny, z pewnością zidentyfikujemy bardzo szybko.

Written by