Na jaką wycieczkę po Majorce warto się wybrać?

Majorka to przepiękna wyspa. Wybierając się tam na długo wyczekiwany urlop, trudno jest zdecydować się na jedno miejsce, jedną plażę. Co w takim razie warto zobaczyć, co zwiedzić, na jaką wycieczkę się wybrać?

Popularne wycieczki po Majorce

Aktualnie organizowane są bardzo różne wycieczki po majorce. Wybór zawsze należy do każdego z osobna, jednak warto co nieco w tej sprawie zasugerować, aby go po prostu ułatwić. Jeśli więc chodzi o najciekawsze, najładniejsze miejsca tej wyspy, nie wolno zapomnieć o stolicy – Palma de Mallorca. To miasto uchodzi za największy ośrodek turystyczny świata. Z kolei port lotniczy, który tam się mieści, jest jednym z najbardziej ruchliwych w Europie. Tu warto zobaczyć Katedrę La Seu. To ogromna świątynia gotycka, jedna z trzech największych w Europie. Na uwagę zasługuje też Paseo Marítimo. To słynna promenada przy morzu i porcie. Niektórzy nadal zastanawiają się nad tym, co zobaczyć na Majorce, gdyż uważają, że wymienione miejsca to zdecydowanie za mało. Otóż obowiązkowo trzeba udać się na dwie dobrze znane ulice – La Rambla (Bulwar, który powstał w miejscu starego koryta rzeki.) oraz Passeig des Born (zadrzewiony spacerowy bulwar, który jest otoczony starymi budynkami, niezwykle klimatycznymi. Tu nie brakuje ciekawych tarasów, barów i restauracji.). Warto tu wspomnieć także o oceanarium – Palma Aquarium. To świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi, podobnie zresztą jak Marineland. Idealne miejsce dla miłośników delfinów. Co jeszcze warto zobaczyć, co zwiedzić na Majorce? Warto wybrać się do Port de Soller, ale nie autem, a za pośrednictwem kolejowo-tramwajowego połączenia. Początkowo pociągiem, a następnie tramwajem. Taka wyprawa to niesamowita przygoda. Ponadto planując urlop na Majorce, należy uwzględnić przylądek Cap de Formentor. Już sama podróż do tego niezwykłego miejsca robi ogromnie pozytywne wrażenie. Droga wije się w górę ostrymi zakrętami. Sama trasa jest niezwykle malownicza i bardzo ciekawa. Będąc na Majorce, warto również wybrać się do miasteczka Pollença. Nie brakuje tu kawiarni i restauracji, które cieszą oko przepiękną architekturą.

Wycieczki z organizatorem i te na własną rękę

Z całym przekonaniem wakacje na Majorce to świetny pomysł. To wyjątkowe miejsce, w którym nie sposób się nudzić zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. W niektórych częściach życie na Majorce zaczyna się właśnie w godzinach wieczornych. Wróćmy jednak do wycieczek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiedzać samodzielnie, czyli jak to się popularnie mówi, na własną rękę. To dobra opcja dla tych, którzy mają dobrą orientację w terenie, wyróżniają się dobrą organizacją czasu i potrafią podejmować decyzje w krótkim czasie. Planowanie wycieczki nie jest prostym zadaniem. Trzeba też wykazać się odpowiedzialnością. Trzeba koniecznie wiedzieć, gdzie się udać, gdzie co jest do zobaczenia, co warto zwiedzić. Warto wcześniej zorientować się, jak wygląda Majorka plaże nudystów jak wyglądają, gdzie są plaże dla rodzin z dziećmi, które poleca się grupom znajomych. Najbardziej jednak opłaca się skorzystać z usług przewodnika, który ma wszystko opanowane. Posiada ogromną wiedzę na temat całej wyspy i wie, gdzie zabrać turystów. Dzięki temu można dowiedzieć się zdecydowanie więcej, poznać historię Majorki. Samodzielne wycieczki koncentrują się bardziej na podziwianiu widoków. Docieranie do wielu informacji na własną rękę jest zdecydowanie trudniejsze, a dla niektórych całkiem niemożliwe. Ostateczny wybór natomiast należy do każdego turysty z osobna.

Written by