Nawóz do truskawek, który przyniesie dorodne owoce

Truskawki to owoce, które niejednemu z nas kojarzą się z dzieciństwem w ogródku u dziadków i wyjadaniem ich bezpośrednio z tych niewielkich krzaczków, rosnących tuż przy ziemi. I choć dzisiaj niejeden zastanawia się jak to jest, że jedliśmy te nieumyte pełne ziemi owoce i nic nam nie było, miało to na pewno swój urok. Były one też pełne zdrowia i niezbędnych nam do rozwoju witamin, których często niestety brakuje w truskawkach kupowanych w sklepach, czy marketach. Czasem możemy jeszcze znaleźć takie naturalne owoce na targach, jednak niestety, jest to coraz rzadszy widok. Właśnie dlatego wiele osób posiadających ogródek lub działkę, decyduje się na samodzielną ich hodowlę. Jak się jednak za to zabrać? Jaki nawóz do truskawek zastosować i czy jest on w ogóle potrzebny? Jakiej pielęgnacji wymagają te owoce i czy nie jest ona zbyt skomplikowana? Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem, może pojawić się sporo pytań. Na szczęście Internet jest pełen odpowiedzi, które mogą nam pomóc w praktyce zadbać o nasze świeżo posadzone truskawki.

Nawozy do ogrodu – ważny warunek sukcesu

Wielu zastanawia się, czy nawozy rzeczywiście są tak bardzo potrzebne. Często nie kojarzymy sobie, żeby nasi dziadkowie używali nawozów, a jednak truskawki rosły i były całkiem dorodne, może gdzieniegdzie powyjadane przez szkodniki. Jednak czasy się zmieniają, tak samo zmienia się gleba. Przez coraz większe zanieczyszczenie środowiska staje się ona coraz bardziej wyjałowiona i potrzebuje składników odżywczych z zewnątrz. Dlatego jeszcze przed zasadzeniem nasion, należy zastosować odpowiedni nawóz do truskawek, który im takie składniki zagwarantuje. Prawda jest taka, że nasi dziadkowie często stosowali takie naturalne nawozy, jak kompost, które zresztą również są świetnym materiałem, dostarczającym ziemi, a co za tym idzie, rosnących na niej roślinom, tego co niezbędne. Właśnie dlatego nie widzieliśmy być może worków z nawozem w ich ogródku, czy na działce. Dziś jednak niewiele jest osób, które utrzymują taki naturalny kompost, dlatego ważne jest stosowanie innego rodzaju nawozu do truskawek naturalnego lub tego sztucznego – w zależności od tego, na który z nich się zdecydujemy.

Uniwersalne nawozy ogrodnicze – czy spełnią swoją rolę

Istnieją również uniwersalne nawozy, które możemy stosować do każdej rośliny, znajdującej się w naszym ogrodzie. Powstaje jednak pytanie: czy takie uniwersalne środki będą odpowiednie dla każdej specyficznej rośliny? Czy w naszym przypadku, sprawdzą się również jako dobry nawóz do truskawek? Generalnie jak sama nazwa wskazuje, można je stosować do każdego typu roślin i na pewno wpłyną pozytywnie na ich rozwój, dostarczą im bowiem podstawowych składników odżywczych. Jeśli jednak postawimy na preparat bardziej specyficzny, przeznaczony typowo do truskawek lub ewentualnie do owoców jagodowych ogólnie – można bowiem spotkać również takie preparaty, jak na przykład nawóz do truskawek i malin, na pewno osiągniemy lepsze rezultaty, a nasze truskawki będą bardziej okazałe i prawdopodobnie smaczniejsze.

Written by