Pozycjonowanie strony blogiem – jak robić to poprawnie?

Blog sprawdza się w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z marką osobistą. Pomaga budować wizerunek eksperta w określonej dziedzinie. Jednak okazuje się, że prowadzenie bloga firmowego też ma sens i to w przypadku różnych rodzajów działalności, niezależnie od ich rozmiarów.

Zacznijmy od słów kluczowych

W internecie w wielu miejscach można zetknąć się z hasłami typu blog pozycjonowanie. Choć brzmi to nieco tajemniczo, nie oznacza nic innego, jak właśnie pozycjonowanie za pomocą bloga. Jest to oczywiście możliwe i w dzisiejszych czasach bardzo normalne. Warto więc taką dodatkową stronę sobie utworzyć i publikować tam artykuły. Zanim to jednak nastąpi, należy zwrócić uwagę na słowa kluczowe, które będą dla danej branży odpowiednie. Chodzi tu o frazy związane z działalnością firmy. W tym miejscu, czyli na blogu, można publikować treści nieco bardziej nasycone tymi frazami, co korzystnie wpłynie na pozycjonowaną stronę firmową i nie zakłóci jej estetyki.

O czym należy pamiętać pozycjonując stronę blogiem?

Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na prowadzenie firmowego bloga pozycjonującego, musi postępować według wskazówek udzielanych przez ekspertów. Jedną z ich rad jest to, aby pisać często i merytorycznie. Regularność publikacji ma tu ogromne znaczenie. To wpływa zarówno na lepszą widoczność strony, jak też efekty prowadzenia tego bloga. Jest to bardzo ważne szczególnie na samym początku, kiedy na blogu nie ma jeszcze za dużo treści.

Kolejna sprawa to tematy. Muszą być dobrze dobrane. By pisać ciekawe artykuły i przydatne czytelnikom, trzeba najpierw poznać swoich klientów – kim są, czego szukają itd. Na podstawie tych informacji łatwiej będzie dobrać odpowiednie słowa kluczowe, a co za tym idzie, określić tematy tekstów.

Prowadząc blog pozycjonujący, nie wolno zapominać o optymalizacji treści. Muszą być odpowiednio przygotowane pod seo. Ważne jest to, aby zastosować odpowiednią strukturę treści, nagłówki oraz optymalizację zdjęć.

Warto też mieć na uwadze, że to, jak będzie się ten blog nazywał, czy dosłownie blog, poradnik czy może aktualności, nie ma żadnego znaczenia. Jeśli chodzi o pozycjonowanie, największy wpływ ma sama treść, zawartość tego bloga.

Podsumowując, blog seo czy też zwany wprost pozycjonującym, jest świetnym sposobem na dotarcie do szerszego grona klientów. Pomaga przede wszystkim w pozycjonowaniu strony firmowej, a to już dla wielu przedsiębiorców jest wystarczającą motywacją. By jednak tworzenie bloga miało sens, należy dostosować się do zasad, jakie wyznaczają właściwą drogę postępowania w zakresie prowadzenia tego typu stron tematycznych. Ponieważ zarządzanie własnym blogiem, a przede wszystkim opracowywanie tematów, dobór słów kluczowych i samo pisanie artykułów zajmuje bardzo dużo czasu i wymaga też odpowiedniej wiedzy, wiele osób decyduje się na to, aby tego rodzaju działania zlecić fachowcom. To jest dobry pomysł. Lepiej zlecić prowadzenie bloga komuś, kto się na tym zna, a więc w tę stronę zainwestować, niż zajmować się tym samodzielnie, a przy tym nieumiejętnie i sporadycznie.

SEM ASSISTANT Mateusz Kozłowski
ul. Opoczyńska 9/5
02-522 Warszawa
NIP 5711652076
WWW http://mateuszkozlowski.pl

Written by