Renault w wynajmie długoterminowym – czym się charakteryzuje oraz jakie niesie za sobą korzyści?

Dziś, gotówkowy zakup samochodu w salonie to tylko jedna z opcji, natomiast jej popularność zdecydowanie spada. Okazuje się bowiem, że istnieją o wiele korzystniejsze rozwiązania, aby pozyskiwać auta, chociażby do swojej floty samochodowej. Jako, że dla właścicieli firm od posiadania, o wiele ważniejsza jest możliwość użytkowania, takie metody finansowania jak wynajem długoterminowy stają się często pierwszym wyborem.

Na jakich zasadach działa długoterminowy wynajem samochodów?

Wystarczy, że będziemy regularnie, każdego miesiąca opłacać stosowną ratę, którą określa wynajem długoterminowy Renault i wiele innych marek, stanie się dla nas wówczas jedną z możliwości. To, jak czynsz będzie wysoki, w gruncie rzeczy określa przedmiot wynajmu, a wszystko dokładnie powinno być opisane w zawartej umowie. Kiedy tak dobiega końca, pojazd zwraca się do wypożyczalni i można zdecydować się na zawarcie następnej umowy.

Co ciekawe, wynajem długoterminowy samochodów nie jest rozwiązaniem, które dedykowane jest wyłącznie ogromnym korporacjom. Dość często sięgają po nie również małe i jednoosobowe firmy, gdzie w zupełności wystarcza tylko jeden pojazd. Ponadto, może być to też wyjście dla osoby prywatnej.

Szereg korzyści, jakie zapewnia klientom najem długoterminowy

Zauważalne jest to, że wciąż przybywa firm, które chętnie sięgają po najem długoterminowy, a wszystko z uwagi na wiele korzyści, jakie płyną z tego rozwiązania. Jest to chociażby większa efektywność w zarządzanie flotą samochodową.

Flotą pojazdów zajmie się podmiot zewnętrzny

Przedsiębiorstwo posiada jedynie prawo do użytkowania pojazdów, stąd całą flotą będzie zarządzać wypożyczalnia, jako ich właściciel. Nie musimy wówczas delegować konkretnego pracownika, aby musiał się tym zająć. Dodatkowo, auto zostaną objęte pełną opieką.

Zawsze zaplanowane płatności na flotę

Miesięczna rata, którą jesteśmy zobowiązani płacić, posiada już w sobie pokrycie kosztów za ubezpieczenie oraz serwisowanie aut. W związku z tym, przedsiębiorca ma pewność, że wydatki będą stałe i nie trzeba ich planować z miesiąca na miesiąc.

Wybierzesz taki pojazd, który sprawdzi się w branży Twojego przedsiębiorstwa

Wynajem długoterminowy pojazdów pozwala na to, aby wybrać takie samochody, które będą odpowiedni dla specyfiki działań w naszej firmie. Co więcej, floty nie trzeba powiększać krok po kroku. Opłaty można rozłożyć na atrakcyjne raty, a dzięki temu pozwolimy sobie na większą ilość aut, których wartość będzie mogła się od siebie różnić.

Odsprzedaż pojazdu po umowie, to już nie nasz problem!

Wraz z końcem umowy, klient zobowiązany jest do oddania samochodu i może wymienić pojazd na zupełnie inny. Oznacza to, że przedsiębiorcy nie dotyczy już problem dotyczący żmudnego i czasochłonnego procesu odsprzedaży na rynku aut używanych. Wynajem długoterminowy poleca się szczególnie w wypadku, gdy czas trwania umowy jest taki sam, jak czas eksploatacji jednego pojazdu. Co więcej, opcja ta nie przekłada się w żaden sposób na naszą zdolność kredytową, a kwestie proceduralne i przepisy są bardzo jasne i zrozumiałe dla każdego.

Written by