Rozwód – z adwokatem czy bez?

Nie zawsze miłość, która połączyła dwójkę ludzi na początku, będzie trwała przez całe życie. Czasami zdarza się, że płomień wypala się z czasem i niezbędne jest zakończenie małżeństwa. W takiej sytuacji dochodzi do rozwodu i korzysta się z usług adwokata. Czy jednak jest to konieczne? Jak pokazuje praktyka – nie, jednak bez pomocy specjalisty może być o wiele trudniej, a w stresowych sytuacjach okaże się to problemem nie do przeskoczenia.

Rozwód a adwokat z Wrocławia – czy rzeczywiście jego pomoc jest niezbędna?

Wiele osób, w przypadku których rozwój jest rzeczą nieuniknioną, zastanawia się nad zasadnością korzystania z usług prawniczych. Problemem okazują się tutaj przede wszystkim kwestie finansowe – zakończenie małżeństwa to wiele dodatkowych kosztów, w związku z czym wiele osób chce je zmniejszyć, rezygnując z pomocy w sądzie. I oczywiście jest to prawnie dopuszczalne, jednak jak pokazuje rzeczywistość – taka decyzja może doprowadzić do wielu problemów.

Wynika to przede wszystkim z faktu, że adwokat rozwody Wrocław zajmuje się Twoją sprawą kompleksowo, a bez jego pomocy musisz samodzielnie dopełnić wielu obowiązków. Musisz między innymi:

  • sporządzić poprawny pod względem prawnym i formalnym pozew o rozwód (albo odpowiedź na pozew),
  • sporządzić wniosek o zabezpieczenie powództwa w kwestii alimentów lub kontaktów z dziećmi,
  • we właściwy sposób formułować żądania, związane np. z wysokością alimentów czy też zasad sprawowania opieki nad dzieckiem,
  • załączać do dokumentów odpowiednie załączniki, bez których osiągnięcie konkretnych efektów i celów byłoby niemożliwe,
  • reprezentować samego siebie przed sądem, co jest często bardzo trudne i stresujące – szczególnie ze względu na konieczność zachowania wszelkich zasad, jakie obowiązują na sali sądowej (np. możliwość wypowiadania się tylko w konkretnych sytuacjach i odpowiednich momentach).

Oczywiście to tylko część Twoich obowiązków – wszystko zależy bowiem od stopnia skomplikowania sprawy rozwodowej i tego, co jeszcze należałoby do zadań wrocławskiego adwokata. Musisz przy tym pamiętać o zapoznaniu się z wszelkimi niezbędnymi przepisami prawnymi, bez których znajomości Twoje działania będą nieskuteczne. I to wciąż nie wszystko! Zapewne zdajesz sobie sprawę z faktu, że rozwody to jedne z najbardziej stresujących spraw – i to nie tylko w sądzie, ale na całym etapie trwania. Prowadzą do nieodwracalnych zmian w życiu i niekiedy narażają nas na konfrontacje, których każdy na co dzień woli unikać. W takiej sytuacji samodzielna walka o własne interesy jest naprawdę trudna.

Adwokat – jego pomoc w rozwodzie jest niezastąpiona!

Korzystając z usług wrocławskiego adwokata, rozwody mają o wiele mniejszy ciężar i narażają Cię na mniejszy stres. Po pierwsze – zajmuje się on wszystkimi formalnościami i doradza Ci najlepsze rozwiązania. Po drugie – reprezentuje Cię przed sądem, a także w trakcie konfrontacji z małżonkiem. No i w końcu po trzecie – jest dla Ciebie doskonałym wsparciem psychologicznym, dzięki któremu znacznie łatwiej będzie poradzić sobie z trudnościami, jakie generuje rozwód.

Jak więc widzisz – koszt, jaki poniesiesz wynajmując adwokata, jest niewielki biorąc pod uwagę korzyści, jakie zyskasz, korzystając z jego usług. Nie miej więc jakichkolwiek wątpliwości i znajdź odpowiednią kancelarię adwokacką we Wrocławiu, która pomoże Ci przetrwać te trudne chwile i osiągnąć ustalone cele!

Written by