dscn7170_1jpg
Obchody 125- lecia szkolnictwa w Rudnej Wielkiej połączone z otrzymaniem sztandarów więcej

Nasze działania przygotowujące naszą szkołę do otrzymania sztandaru

dsc01544jpg


                Od ponad roku trwa w Zespole Szkół w Rudnej Wielkiej zbiórka funduszy na sztandar, który będzie nadany zarówno szkole podstawowej, jak i gimnazjum na początku następnego roku szkolnego. Kolejnym działaniem wspierającym tę inicjatywę był festyn, który odbył się w Rudnej Wielkiej w dniu 4 czerwca 2016 roku. Został on połączony z Dniem Matki i zgromadził przede wszystkim rodziców, uczniów oraz absolwentów naszej szkoły. Swoją obecnością festyn zaszczycił wójt gminy Świlcza, mgr inż. Adam Dziedzic wraz z p. T. Salachem i p.P.Wanatem, radnymi gminy. Radni z naszej miejscowości wraz z sołtysem wsi, p. J. Zajchowskim i radnym powiatowym, p. T. Wojtonem zafundowali kiełbaskę na grilla, a pan wójt częstował pysznymi truskawkami.

            Od godziny 14.00 rodzice oraz uczniowie mogli obejrzeć część artystyczną, którą rozpoczęła najmłodsza grupa maluszków z przedszkola. W kolorowych strojach zaprezentowali skoczne tańce, a schodząc ze sceny, otrzymali ogromne brawa od swoich rodziców oraz zgromadzonej publiczności. Następnie zaprezentowały się klasy 0, Ia i b, II a i b oraz III SP. Wszystkie dzieci pokazały program, który zawierał nie tylko piosenki, ale też taniec. Przy akompaniamencie znanych przebojów publiczność spędziła miło sobotnie popołudnie.

Kolejnym etapem festynu były piosenki przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w języku angielskim i niemieckim, znane przeboje były też zaśpiewane w języku polskim, dzięki zaangażowaniu nauczyciela muzyki, który dobrał uczniom repertuar tak, by były to przeboje lubiane i znane starszemu pokoleniu odbiorców. Część artystyczna była przeplatana prezentacją sukcesów szkoły w konkursach oraz olimpiadach przedmiotowych, przygotowaną przez p. A. Micał. Aby urozmaicić charakter występów, publiczność obejrzała również występ zespołu „Koloret” z Bratkowic, w którym wystąpiły uczennice z naszego gimnazjum. O godzinie 18.00 swój czas na podłodze otrzymały dzieci, które pod dyktando znakomitej pani wodzirej tańczyły i bawiły się w rytm dziecięcych przebojów. A na koniec – wspaniała zabawa ogrodowa dla dorosłych, przy akompaniamencie zespołu „Xero”!

Ale to wydarzenie to nie tylko występy. To także szereg imprez towarzyszących. Na boisku przyszkolnym można było pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, poskakać na trampolinie, zmierzyć ciśnienie oraz zbadać bezpłatnie słuch dzięki firmie „OTEMED.” Dla głodnych również nie zabrakło punktów gastronomicznych, skąd dochodziły kuszące zapachy bigosu, frytek, zapiekanek, grillowanej kiełbasy i karkówki. Mamy upiekły smakowite ciasta, które już za sam wygląd powinny były zostać zjedzone! Co zresztą nastąpiło… Dużą popularnością cieszyło się stoisko malowania twarzy (stąd tyle ciekawie umalowanych dziecięcych buzi) oraz stanowisko z cegiełkami na rzecz sztandaru – za kwotę 5 lub 10 zł można było wybrać sobie samemu jakiś upominek. Na „Orliku” odbył się mecz piłki nożnej o mistrzostwo gimnazjum, w którym pierwsze miejsce zajęła klasa IIb. Gratulujemy!

Takie imprezy to dużo pracy nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców, nauczycieli i dyrekcji szkoły. Jednak, jeśli wszyscy wykażą się ogromnym zaangażowaniem, wszystko jest możliwe. A w całym tym wydarzeniu chodzi przede wszystkim o to, by pokazać, że szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, ale przede wszystkim miejsce, gdzie dziecko spotyka się z ogromną życzliwością i zainteresowaniem dorosłych, którzy chcą mu przekazać to, co najlepsze – ile teraz z siebie dadzą, tyle im zostanie w przyszłości oddane z nawiązką. I że grunt to dążenie do jednego celu – zapewnienia młodemu człowiekowi jak najlepszego startu w dorosłość.

Joanna Wiśniewska,

Zespół Szkół w Rudnej Wielkiej

P.S. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, rodzicom Zespołu Szkół w Rudnej Wielkiej oraz naszym przyjaciołom i sponsorom za ogromne zaangażowanie i pomoc.

Dziękujemy sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować festyn rodzinny. więcej
Kandydaci do pocztu sztandarowego Gimnazjum:

Kandydaci do pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej: 


Prezentacja kandydatów do pocztu sztandarowego więcej


Zespół Szkół w Rudnej Wielkiej


  • Historia szkoły tutaj
  • Patron Szkoły Podstawowej w Rudnej Wielkiej tutaj 

(Tekst powstał w oparciu o dokumenty z archiwum rodzinnego rodu Dąmbskich, zdjęcie senatora Stanisława Dąmbskiego pochodzi z Narodowego Archiwum Cyfrowego, drzewo genealogiczne ze strony internetowej  http://www.sejm-wielki.pl/b/4.285.1337, zdjęcia małego Stanisława z archiwum rodzinnego, zdjęcie publikacji Izydory Dąmbskiej- z księgarni internetowej antykwariat Paralala, pismo Yad Vashem- z archiwum rodzinnego, miniatury obrazów z Galerii Dąmbskich z http://www.rzeszow.pl/ ; zebrała: M.Cząstkiewicz)

  • Dzień Patrona Szkoły w 2013 roku- układ taneczny tutaj