Wynajem długoterminowy aut używanych i nowych – jakie informacje są najważniejsze?

Najpopularniejszym sposobem na pozyskanie samochodu, zdecydowanie jest kupno używanego egzemplarza. Chociaż możliwości jest naprawdę bardzo dużo, ta opcja jest po prostu najtańsza, dlatego w pierwszej kolejności poszukujemy ogłoszeń dotyczących interesujących nas modeli i staramy się znaleźć taki egzemplarz, który w zadowalającym stanie i w rozsądnej będziemy mogli posiąść na własność. Z wielu powodów nie jest to najlepsze wyjście, dlatego warto dowiedzieć się, jakie faktycznie mamy możliwości.

Możliwością jest wynajem długoterminowy aut używanych, jednakże to w tym przypadku nowe pojazdy, zdecydowanie cieszą się największym powodzeniem – dlaczego?Podczas gdy chcemy kupić auto w salonie, konieczny jest wydatek rzędu przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. W tym wypadku wystarczy jedynie to, że będziemy regularnie opłacać nasz comiesięczny czynsz, a na uzgodnionych warunkach będziemy mogli użytkować dany pojazd. Co jeszcze warto wiedzieć?

Główne zasady dotyczące najmy długoterminowego

Co ważne z perspektywy klienta, umowa najczęściej obowiązuje 12 lub 24 miesiące, jednakże są również spotykane inne konfiguracje. Comiesięczny czynsz zawiera w sobie już wszystko to, co konieczne jest nam do swobodnego korzystania z samochodu. To opłata za wymianę części eksploatacyjnych, ogumienia, za przeglądy techniczne, ubezpieczenie, czy też za naprawę usterek i samochód zastępczy. Naszym zadaniem jest dbanie o dobry stan pojazdu, a także to, aby był zatankowany.

Warto zwrócić też uwagę na aspekt związany z limitem kilometrów, nazywanego popularnie kilometrówką. Podpisana przez nas umowa najmu, będzie określać dokładną liczbę kilometrów, jaką możemy pokonać owym samochodem w skali roku. Należy trzymać się tej ilości, gdyż w przeciwnym wypadku będą czekać nas pewne konsekwencje finansowe, w postaci dodatkowych opłat. Często są one dość wysokie, dlatego jeśli planujemy sporo podróżować, lepiej zdecydować się na zwiększenie limitu kilometrów zanim złożymy podpis pod umową.

Written by